• 18-Dekabr, 2025-yil 10:31
Joriy yilning 18-noyabr kuni Xalqaro innovatsion universitet Pedagogika fakulteti tomonidan "18-noyabr O'zbekiston Respublikasi bayrog'i qabul qilinganligining 34 yilligi" munosabati bilan “Bir vatan, bir el, bir bayroq!” shiori ostida madaniy-ma'rifiy tadbir o'tkazildi.
Tadbirni Xalqaro innovatsion universiteti rektori A.S.Mallayev ochib berib, o‘z nutqida, bayroqning yuksak ramziy ma'nosi, xalqimizning birligi va vatanparvarlik tuyg‘ularini oshirishdagi o‘rni haqida fikrlarini bildirdi.
Tadbir davomida talabalarning faol ishtiroki alohida e'tiborga sazovor bo‘ldi. Ular bayroq haqida tarixiy va qiziqarli ma'lumotlarni taqdim etdilar, vatanni madh etuvchi she’rlar, kuy-qo‘shiqlar varaqslar ijro etib, tadbirga ko‘tarinki ruh bag‘ishladilar.
Bunday tadbirlar yosh avlodni milliy qadriyatlarimizga yanada yaqinlashtirib, ularda Vatanimizga bo‘lgan cheksiz muhabbat va sadoqat tuyg‘ularini mustahkamlaydi.

• Dec. 18, 2025, 10:31 a.m.
On November 18 of this year, the Faculty of Pedagogy of the International Innovation University held a cultural and educational event under the slogan “One homeland, one people, one flag!” on the occasion of the “34th anniversary of the adoption of the flag of the Republic of Uzbekistan on November 18”.
Opening the event, the rector of the International Innovation University, A.S. Mallayev, expressed his thoughts on the high symbolic meaning of the flag, its role in increasing the unity and patriotism of our people.
The active participation of students during the event was of particular note. They presented historical and interesting information about the flag, performed poems and songs praising the homeland, and gave the event a high spirit.
Such events bring the younger generation closer to our national values, strengthening in them the feelings of boundless love and devotion to our Motherland.