• 3-Mart, 2026-yil 15:37
📚 Joriy yilning 23-fevral kuni Xalqaro innovatsion universitetda “Kitobxon talaba” loyihasi doirasida Tohir Malikning “Odamiylik mulki” asarini muhokama qilishga bag‘ishlangan navbatdagi “Bir haftada bir kitob” uchrashuvi tashkil etildi.
📖 Tadbir davomida asarning mazmun-mohiyati, unda ilgari surilgan insoniylik, ma’naviyat va axloqiy qadriyatlar masalalari atroflicha tahlil qilindi. Shuningdek, Tohir Malikning jamiyatda ma’naviy-ma’rifiy muhitni mustahkamlash borasidagi xizmatlari haqida ham so‘z yuritildi.
🎓 Muhokamada Axborot-resurs markazi mudiri A. Choriyeva hamda talaba-yoshlar faol ishtirok etib, asar yuzasidan o‘z fikr va mulohazalarini bildirdilar.
📌 Loyiha doirasidagi navbatdagi uchrashuv uchun Shukrulloning “Kafansiz ko‘milganlar” asarini o‘qish tavsiya etildi.
✨ “Kitobxon talaba” loyihasi yoshlarning kitob mutolaasiga bo‘lgan qiziqishini oshirish, mustaqil fikrlash ko‘nikmalarini rivojlantirish hamda ma’naviy dunyoqarashini boyitishga xizmat qilmoqda.

• March 3, 2026, 3:37 p.m.
📚 On February 23 of this year, the next “One Book a Week” meeting was organized at the International Innovative University within the framework of the “Bookworm Student” project, dedicated to discussing Tohir Malik’s “Human Property”.
📖 During the event, the content and essence of the work, the issues of humanity, spirituality and moral values ​​put forward in it, were analyzed in detail. Also, Tohir Malik’s services in strengthening the spiritual and educational environment in society were discussed.
🎓 The head of the Information Resource Center, A. Choriyeva, and students and youth actively participated in the discussion and expressed their thoughts and opinions on the work.
📌 For the next meeting within the framework of the project, it was recommended to read Shukrullo’s “Those Buried Without a Shroud”.
✨ The "Book-loving Student" project serves to increase young people's interest in reading books, develop independent thinking skills, and enrich their spiritual outlook.