• 3-Mart, 2026-yil 15:37
📚 Joriy yilning 23-fevral kuni Xalqaro innovatsion universitetda “Kitobxon talaba” loyihasi doirasida Tohir Malikning “Odamiylik mulki” asarini muhokama qilishga bag‘ishlangan navbatdagi “Bir haftada bir kitob” uchrashuvi tashkil etildi.
📖 Tadbir davomida asarning mazmun-mohiyati, unda ilgari surilgan insoniylik, ma’naviyat va axloqiy qadriyatlar masalalari atroflicha tahlil qilindi. Shuningdek, Tohir Malikning jamiyatda ma’naviy-ma’rifiy muhitni mustahkamlash borasidagi xizmatlari haqida ham so‘z yuritildi.
🎓 Muhokamada Axborot-resurs markazi mudiri A. Choriyeva hamda talaba-yoshlar faol ishtirok etib, asar yuzasidan o‘z fikr va mulohazalarini bildirdilar.
📌 Loyiha doirasidagi navbatdagi uchrashuv uchun Shukrulloning “Kafansiz ko‘milganlar” asarini o‘qish tavsiya etildi.
✨ “Kitobxon talaba” loyihasi yoshlarning kitob mutolaasiga bo‘lgan qiziqishini oshirish, mustaqil fikrlash ko‘nikmalarini rivojlantirish hamda ma’naviy dunyoqarashini boyitishga xizmat qilmoqda.

📚 23 февраля этого года в Международном инновационном университете в рамках проекта «Книжный червь-студент» состоялась очередная встреча «Одна книга в неделю», посвященная обсуждению произведения Тохира Малика «Человеческая собственность».
📖 В ходе мероприятия был подробно проанализирован контент и суть произведения, поднятые в нем вопросы гуманизма, духовности и нравственных ценностей. Также обсуждались заслуги Тохира Малика в укреплении духовно-образовательной среды в обществе.
🎓 Руководитель Информационно-ресурсного центра А. Чориева, а также студенты и молодежь активно участвовали в обсуждении и высказывали свои мысли и мнения о произведении.
📌 Для следующей встречи в рамках проекта было рекомендовано прочитать произведение Шукрулло «Похороненные без савана».
✨ Проект «Студент, любящий книги» призван повысить интерес молодежи к чтению, развить навыки самостоятельного мышления и обогатить их духовное мировоззрение.