⚡️ 2024-yil 23-noyabr kuni O'zbekiston Nodavlat ta'lim muassasalari Assotsiatsiyaning taqdimot tadbiri bo'lib o'tdi
🇺🇿 Tadbir O‘zbekistonning ta'lim sohasidagi ahamiyatli masalalarni muhokama qilish va nodavlat ta'lim muassasalarining rivojlanish istiqbollarini baholashga bag‘ishlandi.
👍 Mazkur tadbirda Xalqaro innovatsion universitet Xalqaro hamkorlik, ilmiy va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori S.Nigmatjonov va Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i A.Mamatqulovlar ham ishtirok etdilar.
📚 Tadbir davomida Xalqaro innovatsion universitet va Rossiya Federatsiyasining Ryazan shahridagi “Biznes va menejment instituti” xususiy oliy ta’lim muassasasi o‘rtasida memorandum imzolandi. Ushbu memorandum ikki universitet o‘rtasidagi ilm, ta'lim va innovatsion hamkorlikni yanada kuchaytirish, o‘zaro tajriba almashish va talabalarning xalqaro tajribasini oshirishga xizmat qilishi ko‘zda tutilgan.
🔆 Shuningdek, “ARQA” ta’lim sifatini akkreditatsiya qilish va ekspertiza qilish mustaqil agentligi direktori Azamat Kasimxanov, Qozoqiston Respublikasi M.Auezov nomidagi Janubiy Qozoqiston unversiteti Iqtisodiyot fanlari nomzodi doktori Rano Lutfullayeva, Qozoqoston Respublikasi Chimkent shahridagi Markaziy Osiyo innovatsiyalar universiteti rektori Yerlan Onlasinov, Qozoqiston Respublikasi Almata shahridagi xususiy oliy ta'lim ilmiy markazi direktori Galiya Axanovalar bilan ilmiy, ta'lim va innovatsion sohalarda hamkorlik yo‘lga qo‘yish uchun aniq reja va yo‘nalishlarni belgilashdi.

⚡️23 ноября 2024 года состоялось презентационное мероприятие Ассоциации негосударственных образовательных учреждений Узбекистана.
🇺🇿Мероприятие было посвящено обсуждению важных вопросов в сфере образования Узбекистана и оценке перспектив развития негосударственных образовательных учреждений.
👍В мероприятии также приняли участие проректор по международному сотрудничеству, науке и инновациям С.Нигматжонов и начальник управления международного сотрудничества А.Маматкулов.
📚 В ходе мероприятия был подписан меморандум между Международным инновационным университетом и частным высшим учебным заведением «Институт бизнеса и менеджмента» в г. Рязань, Российская Федерация. Данный меморандум призван способствовать дальнейшему укреплению научного, образовательного и инновационного сотрудничества между двумя университетами, обмену взаимным опытом и увеличению международного опыта студентов.
🔆Также директор независимого агентства по аккредитации и экспертизе качества образования «ARQA» Азамат Касимханов, Рано Лутфуллаева, кандидат экономических наук Южно-Казахстанского университета имени М.Ауэзова Республики Казахстан, Ерлан Онласинов, ректор Центрально-Азиатского инновационного университета в Шымкенте, Казахстан С Галией Ахановалар, директором частного научного центра высшего образования в Алматы, Республика Казахстан, в научной, образовательной и инновационной сферах они определили конкретные планы и направления налаживания сотрудничества.