⚡️ 2024-yil 23-noyabr kuni O'zbekiston Nodavlat ta'lim muassasalari Assotsiatsiyaning taqdimot tadbiri bo'lib o'tdi
🇺🇿 Tadbir O‘zbekistonning ta'lim sohasidagi ahamiyatli masalalarni muhokama qilish va nodavlat ta'lim muassasalarining rivojlanish istiqbollarini baholashga bag‘ishlandi.
👍 Mazkur tadbirda Xalqaro innovatsion universitet Xalqaro hamkorlik, ilmiy va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori S.Nigmatjonov va Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i A.Mamatqulovlar ham ishtirok etdilar.
📚 Tadbir davomida Xalqaro innovatsion universitet va Rossiya Federatsiyasining Ryazan shahridagi “Biznes va menejment instituti” xususiy oliy ta’lim muassasasi o‘rtasida memorandum imzolandi. Ushbu memorandum ikki universitet o‘rtasidagi ilm, ta'lim va innovatsion hamkorlikni yanada kuchaytirish, o‘zaro tajriba almashish va talabalarning xalqaro tajribasini oshirishga xizmat qilishi ko‘zda tutilgan.
🔆 Shuningdek, “ARQA” ta’lim sifatini akkreditatsiya qilish va ekspertiza qilish mustaqil agentligi direktori Azamat Kasimxanov, Qozoqiston Respublikasi M.Auezov nomidagi Janubiy Qozoqiston unversiteti Iqtisodiyot fanlari nomzodi doktori Rano Lutfullayeva, Qozoqoston Respublikasi Chimkent shahridagi Markaziy Osiyo innovatsiyalar universiteti rektori Yerlan Onlasinov, Qozoqiston Respublikasi Almata shahridagi xususiy oliy ta'lim ilmiy markazi direktori Galiya Axanovalar bilan ilmiy, ta'lim va innovatsion sohalarda hamkorlik yo‘lga qo‘yish uchun aniq reja va yo‘nalishlarni belgilashdi.

⚡️ On November 23, 2024, the presentation event of the Association of Non-State Educational Institutions of Uzbekistan was held
🇺🇿 The event was dedicated to discussing important issues in the field of education in Uzbekistan and assessing the prospects for the development of non-state educational institutions.
👍 The event was also attended by the Vice-Rector for International Cooperation, Science and Innovations of the International Innovation University S. Nigmatjonov and the Head of the International Cooperation Department A. Mamatkulov.
📚 During the event, a memorandum was signed between the International Innovation University and the private higher educational institution "Institute of Business and Management" in the city of Ryazan, Russian Federation. This memorandum is intended to further strengthen scientific, educational and innovative cooperation between the two universities, exchange mutual experience and increase the international experience of students.
🔆 Also, Azamat Kasimkhanov, Director of the Independent Agency for Accreditation and Expertise of Educational Quality "ARQA", Rano Lutfullayeva, Candidate of Economic Sciences of the M. Auezov South Kazakhstan University of the Republic of Kazakhstan, Yerlan Onlasinov, Rector of the Central Asian Innovation University in Shymkent, Republic of Kazakhstan, and Galiya Akhanova, Director of the Private Higher Education Scientific Center in Almaty, Republic of Kazakhstan, set out specific plans and directions for establishing cooperation in the scientific, educational and innovative spheres.