Xalqaro innovatsion universitetda "8-dekabr — O'zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasining qabul qilinganligining 32-yilligi" munosabati bilan "Ijtimoiy-gumanitar fanlar" kafedrasi tashabbusi bilan bayram tadbiri o'tkazildi
👍 Tadbirda "Besh tashabbus" olimpiadasi doirasida "Stritbol" sport turi bo'yicha respublika final bosqichiga yo'llanmani qo'lga kiritgan talaba-qizlar universitet rahbariyati tomonidan diplom va qimmatbaho sovg'alar bilan taqdirlandi.
🇺🇿 Talabalar tomonidan tayyorlangan badiiy dasturlar O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasining 32 yilligiga bag‘ishlangan she'rlar, qo‘shiqlar, raqslar va sahna ko'rinishlari bilan tomoshabinlarga katta taassurot qoldirdilar.
🎤 Shuningdek, Shahrisabz shahar "Yosh qutqaruvchilar" harbiy sport maktabi o‘zining faxriy formasida sahnaga chiqib, tomoshabinlarga vatanga sadoqat, jasorat va vatanparvarlik tuyg‘ularini ifodalovchi badiiy chiqishlar namoyish etdi.
🇺🇿 Tadbir yakunida ishtirokchilar birgalikda O'zbekiston Konstitutsiyasining qabul qilinishini nishonlab, mustahkam va erkin jamiyat barpo etish yo'lidagi katta yutuqlarni yodga oldilar.

At the International Innovative University, a festive event was held on the initiative of the Department of "Social and Humanities" on the occasion of "December 8 - the 32nd anniversary of the adoption of the Constitution of the Republic of Uzbekistan"
👍 At the event, students who won a ticket to the republican final stage in the sport "Streetball" within the framework of the "Five Initiatives" Olympiad were awarded diplomas and valuable gifts by the university administration.
The artistic programs prepared by the students made a great impression on the audience with poems, songs, dances and stage performances dedicated to the 32nd anniversary of the Constitution of the Republic of Uzbekistan.
🎤 Also, the "Young Rescuers" military sports school of Shakhrisabz city took to the stage in its honorary uniform and showed the audience artistic performances expressing loyalty to the homeland, courage and patriotism.
At the end of the event, the participants together celebrated the adoption of the Constitution of Uzbekistan and recalled the great achievements in building a strong and free society.