Xalqaro innovatsion universitetda "8-dekabr — O'zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasining qabul qilinganligining 32-yilligi" munosabati bilan "Ijtimoiy-gumanitar fanlar" kafedrasi tashabbusi bilan bayram tadbiri o'tkazildi
👍 Tadbirda "Besh tashabbus" olimpiadasi doirasida "Stritbol" sport turi bo'yicha respublika final bosqichiga yo'llanmani qo'lga kiritgan talaba-qizlar universitet rahbariyati tomonidan diplom va qimmatbaho sovg'alar bilan taqdirlandi.
🇺🇿 Talabalar tomonidan tayyorlangan badiiy dasturlar O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasining 32 yilligiga bag‘ishlangan she'rlar, qo‘shiqlar, raqslar va sahna ko'rinishlari bilan tomoshabinlarga katta taassurot qoldirdilar.
🎤 Shuningdek, Shahrisabz shahar "Yosh qutqaruvchilar" harbiy sport maktabi o‘zining faxriy formasida sahnaga chiqib, tomoshabinlarga vatanga sadoqat, jasorat va vatanparvarlik tuyg‘ularini ifodalovchi badiiy chiqishlar namoyish etdi.
🇺🇿 Tadbir yakunida ishtirokchilar birgalikda O'zbekiston Konstitutsiyasining qabul qilinishini nishonlab, mustahkam va erkin jamiyat barpo etish yo'lidagi katta yutuqlarni yodga oldilar.

В Международном инновационном университете состоялось праздничное мероприятие по случаю «8 декабря – 32-й годовщины принятия Конституции Республики Узбекистан» по инициативе кафедры «Социально-гуманитарные науки».
👍 На мероприятии студентки, прошедшие в финал республиканского первенства по виду спорта «Стритбол» в рамках олимпиады «Пять инициатив», были награждены дипломами и ценными подарками от администрации университета.
Большое впечатление на зрителей произвели художественные программы, подготовленные студентами, стихами, песнями, танцами и сценическими постановками, посвященными 32-й годовщине Конституции Республики Узбекистан.
🎤 Также военно-спортивная школа «Юные спасатели» города Шахрисабза вышла на сцену в своей почетной форме и подарила зрителям художественные номера, выражающие чувства преданности, мужества и патриотизма.
В завершение мероприятия участники вместе отметили принятие Конституции Узбекистана и вспомнили великие достижения в построении сильного и свободного общества.