Alisher Navoiy nomidagi Toshkent davlat o‘zbek tili va adabiyoti universiteti tomonidan Yevropa Ittifoqining O‘zbekistondagi Erasmus+Milliy ofisi bilan hamkorlikda “Ta’lim natijadorligi: sifatni oshirish bo‘yicha strategiyalar va ilg‘or tajribalar (Elevating Education Excellence: Strategies and Best Practices in Quality Assurance)” mavzusida onlayn seminar bo'lib o'tmoqda.
🎓 Mazkur onlayn seminarda ishtirokchilarga Yevropa oliygohlari ekspertlari professorlar Fransisko G.Grima va Melita Kovasevich tomonidan akkreditatsiya, oliy ta’limni raqamlashtirish va xalqarolashtirish, ta’lim sifati kabi masalalarga oid xorijiy tajribalar to‘g‘risida axborot berilmoqda.
👍 Ushbu seminarda Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i A.Mamatqulov "Xorijiy filologiya" kafedrasi professor-o'qituvchilari ham ishtirok etmoqda.

The Tashkent State University of Uzbek Language and Literature named after Alisher Navoi, in collaboration with the Erasmus+ National Office of the European Union in Uzbekistan, is holding an online seminar on the topic “Elevating Education Excellence: Strategies and Best Practices in Quality Assurance”.
🎓 In this online seminar, participants are provided with information about foreign experiences on issues such as accreditation, digitalization and internationalization of higher education, and quality of education by experts from European universities, Professors Francisco G. Grima and Melita Kovasevich.
👍 The Head of the International Cooperation Department, A. Mamatkulov, and professors and teachers of the Department of "Foreign Philology" are also participating in this seminar.