📚 Joriy yilning 27-mart kuni Xalqaro innovatsion universitet Aniq fanlar, yer kadastri va kommunal xo'jaligi kafedrasi oʻqituvchisi S.Ernaqulov tomonidan KAF24-01S guruh talabalariga "Axborot texnologiyalari" fanidan "Taqdimotlar yaratish texnologiyasi, audio va video axborotlar bilan ishlash" mavzusida ochiq amaliy dars o'tkazildi.
📕 Talabalar axborot texnologiyalariga oid nazariy bilimlarni o‘zlashtirish bilan birga, amaliy mashg‘ulotlar orqali IT sohasi bo‘yicha chuqurroq tushunchaga ega bo‘ladilar.
🔍 Bu yondashuv ularning nazariy bilimlarini mustahkamlash va real loyihalar asosida amaliy ko‘nikmalarni shakllantirishga xizmat qiladi.

📚 27 марта текущего года преподаватель кафедры точных наук, земельного кадастра и коммунального хозяйства Международного инновационного университета С. Ернакулов провел открытое практическое занятие на тему «Технология создания презентаций, работа с аудио- и видеоинформацией» для студентов группы КАФ24-01С по предмету «Информационные технологии».
📕 Студенты получат более глубокое понимание ИТ-индустрии посредством практических занятий, одновременно овладевая теоретическими знаниями в области информационных технологий.
🔍 Такой подход способствует закреплению теоретических знаний и развитию практических навыков на основе реальных проектов.