🏆 Xabar berganimizdek Xalqaro innovatsion universitet talabasi Kuchimova Marjona Dzyudo bo'yicha kattalar o'rtasidagi Osiyo chempionatida faxrli 3-oʻrinni hamda jamoaviy bahslarda 2-o'rinni egallagan edi
👍 Shu munosabat bilan, bugun, 1-may kuni Xalqaro innovatsion universitetda taqdirlash marosimi bo'lib o'tdi. Marjonaning yutug'i universitetning faxri bo'lib, bu muvaffaqiyatni nishonlash uchun taqdirlash tadbiri tashkil etildi. Taqdirlash marosimida universitet rahbariyati, professor-o'qituvchilar va talaba-yoshlar ishtirok etishdi.
💫Tadbirda Xalqaro innovatsion universitet ta'sischisi Q.Mamataliyev so'zga chiqib, Marjonaning ushbu yutug'ini yuksak baholadi va sportdagi muvaffaqiyatlari orqali universitetning shu sohadagi ulkan salohiyatini namoyon etganini, nafaqat sportdagi yutug'lari, balki o'zining mehnatsevarligi, qat'iyati va halolligi bilan ham barcha yosh sportchilarga o'rnak bo'lishi kerakligini ta'kidladi.
💫 Marjonaning ushbu yutug'i universitetning sport sohasidagi muvaffaqiyatlarini yana bir bor isbotladi va kelajakda ham yosh sportchilarni tayyorlashda ilhom manbai bo'lishi kutilmoqda.

🏆 Как мы сообщали, студентка Международного инновационного университета Марджона Кучимова заняла почетное 3 место и 2 место в командном зачете на чемпионате Азии по дзюдо среди взрослых.
👍 В связи с этим сегодня, 1 мая, в Международном инновационном университете состоялась торжественная церемония награждения. Достижение Марьоны является гордостью университета, и в честь этого успеха была организована церемония награждения. На церемонии награждения присутствовали руководство университета, профессора, преподаватели и студенты.
💫Выступая на мероприятии, основатель Международного инновационного университета К. Маматалиев высоко оценил достижения Марджоны и подчеркнул, что своими успехами в спорте она продемонстрировала большой потенциал университета в этой сфере, и что она должна быть примером для всех молодых спортсменов не только своими достижениями в спорте, но и своим трудолюбием, целеустремленностью и честностью.
💫 Достижение Марьоны в очередной раз доказывает успехи университета в спорте и, как ожидается, станет источником вдохновения при подготовке молодых спортсменов в будущем.