🏛Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Talaba va o‘quvchilarning ijtimoiy faolligini oshirish markazi dasturchilik sohasini o‘rganayotgan talaba-yoshlar o‘rtasida “Eng yaxshi dasturchi” respublika tanlovini e’lon qiladi.
☑️Tanlov kasbiy ta’lim muassasalari o‘quvchilari o‘rtasida 2 bosqichda, oliy ta’lim muassasalari talabalari o‘rtasida 3 bosqichda o‘tkaziladi.
☑️ Dastlabki bosqich 25-30-noyabr kunlari tashkil etiladi. Keyingi bosqichlarning o‘tkazilish muddati Respublika tashkiliy ishchi guruhi tomonidan belgilanadi.
☑️Tanlov g‘oliblari Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan quyidagi tartibda pul mukofotlari bilan taqdirlanadi.
Oliy ta’lim muassasalari talabalari:
🔵1-o‘rin – 15 000 000 so‘m;
🔵2-o‘rin – 10 000 000 so‘m;
🔵3-o‘rin – 8 000 000 so‘m;
Nominatsiyalar bo‘yicha:
🔵“Eng tezkor dasturchi” – 5 000 000 so‘m;
🔵“Eng yosh dasturchi” – 5 000 000 so‘m;
🔵“Eng murakkab dastur dasturchisi” – 5 000 000 so‘m;
🔵“Eng omadli dasturchi” – 5 000 000 so‘m.
Professional ta’lim muassasalari o‘quvchilari:
1,- 2,- va 3-o‘rin g‘oliblari ta’lim muassasasi tomonidan faxriy yorliq va qimmatbaho sovg‘alar bilan taqdirlanadi.
➡️Tanlov nizomi bilan tanishish
☑️Eslatib o‘tamiz tanlovda ishtirokchilar C++, C#, Java, Python, Ruby, PHP, JavaScript, Typescript va boshqa dasturlash tillaridan foydalanishi mumkin. Shuningdek, ishtirokchilar robocontest.uz platformasidan foydalanish ko‘nikmalariga ega bo‘lishi talab etiladi.

🏛Центр повышения социальной активности студентов и студентов при Министерстве высшего образования, науки и инноваций объявляет республиканский конкурс «Лучший программист» среди студентов и молодежи, изучающих сферу программирования.
☑️Конкурс проводится в 2 этапа среди студентов профессиональных учебных заведений, в 3 этапа среди студентов высших учебных заведений.
☑️Первый этап пройдет 25-30 ноября. Продолжительность следующих этапов будет определять республиканская организационная рабочая группа.
☑️Победители конкурса будут награждены денежными премиями Министерства высшего образования, науки и инноваций в следующем порядке.
Студенты высших учебных заведений:
🔵1 место – 15 000 000 сум;
🔵2 место – 10 000 000 сум;
🔵3 место – 8 000 000 сум;
По номинациям:
🔵 «Самый быстрый программист» – 5 000 000 сум;
🔵 «Самый молодой программист» – 5 000 000 сум;
🔵 «Самый сложный разработчик программного обеспечения» – 5 000 000 сум;
🔵 «Самый удачливый программист» - 5 000 000 сум.
Студенты профессиональных учебных заведений:
Лауреаты 1, 2 и 3 места будут награждены почетной грамотой и ценными подарками от учебного заведения.
➡️ Ознакомьтесь с положением о конкурсе
☑️Напоминаем, что участники конкурса могут использовать C++, C#, Java, Python, Ruby, PHP, JavaScript, Typescript и другие языки программирования. Также от участников требуется наличие навыков использования платформы robocontest.uz.