🔻 Joriy yilning 28-mart kuni Xalqaro innovatsion universitetda Qarshi shahar favqulodda vaziyatlar bo'limi bilan hamkorligda “Favqulodda vaziyatlardan muhofaza qilish va fuqaro muhofazasi oyligi” doirasida targ’ibot va tashviqot tadbiri tashkil etildi.
👩🚒 Mazkur tadbirda Qarshi shahar FVB hodimlari va tezkor bo'linmasi boshlig'i leytenant N.Abduxalilov tomonidan talabalarga yong‘in xavfsizligi qoidalari, favqulodda vaziyatlarda to‘g‘ri harakat qilish tartibi, shuningdek, birlamchi yong‘in o‘chirish vositalaridan foydalanish bo‘yicha amaliy ko‘nikmalar berildi.
🔹 Mashg‘ulot davomida yong‘in sodir bo‘lganda tezkor harakat qilish, jabrlanganlarga birinchi tibbiy yordam ko‘rsatish hamda evakuatsiya qoidalari tushuntirildi. Ushbu tadbir yong‘inning oldini olish va xavfsizlik choralari bo‘yicha xabardorlikni oshirishga xizmat qildi.

🔻 28 марта текущего года в Международном инновационном университете совместно с Управлением по чрезвычайным ситуациям города Карши в рамках «Месячника чрезвычайных ситуаций и гражданской защиты» было организовано информационно-пропагандистское мероприятие.
👩🚒 На данном мероприятии сотрудники Каршинского городского пожарного дежурного отделения и начальник оперативной части лейтенант Н. Абдухалилов ознакомили учащихся с правилами пожарной безопасности, правильным порядком действий при чрезвычайных ситуациях, а также практическими навыками использования первичных средств пожаротушения.
🔹 В ходе учений были разъяснены основные правила действий при возникновении пожара, оказания первой помощи пострадавшим, правила эвакуации. Целью данного мероприятия было повышение осведомленности о мерах пожарной безопасности и профилактики пожаров.