💠 Joriy yilning 7-aprel kuni Xalqaro innovatsion universitetda soha mutaxassislar ishtirokida “Yoshlarning maʼnaviy-axloqiy holatiga salbiy taʼsir koʻrsatuvchi huquqbuzarlik, giyohvandlik, axloqsizlik kabi muammolarni bartaraf etishning samarali yoʻllari” mavzusida targʻibot tadbir tashkil etildi.
💠 Tadbirda Qashqadaryo viloyat IIB TQX JQB xodimi kapitan Sh.Salomov, viloyat narkologiya dispanseri shifokori X.Tursunov tomonidan talaba-yoshlar o'rtasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish, giyohvandlik vositalari va psixotrop moddalarga qarshi immunitetni shakllantirish hamda ularning salbiy oqibatlari haqida tushuntirish ishlari olib borildi.
🔺 Tadbir davomida psixotrop moddalar va giyohvandlik vositalarining inson salomatligi va jamiyatga zararli ta’siri yuzasidan muhokamalar bo‘lib o‘tdi. Shuningdek, mutaxassislar tomonidan zararli odatlardan voz kechishning usullari, sog‘lom turmush tarzini shakllantirish bo‘yicha tavsiyalar berildi.

💠 On April 7 of this year, an awareness-raising event was organized at the International Innovative University with the participation of industry experts on the topic “Effective ways to eliminate problems such as delinquency, drug addiction, and immorality that negatively affect the spiritual and moral state of young people.”
💠 At the event, Captain Sh.Salomov, an employee of the Kashkadarya regional Internal Affairs Directorate, and Kh.Tursunov, a doctor from the regional narcology dispensary, conducted explanatory work on promoting a healthy lifestyle among students and young people, forming immunity against drugs and psychotropic substances, and their negative consequences.
🔺 During the event, discussions were held on the harmful effects of psychotropic substances and drugs on human health and society. Experts also gave recommendations on ways to abandon harmful habits and form a healthy lifestyle.