🎓 Joriy yilning 7-yanvar kuni Xalqaro innovatsion universitetda guruh murabbiylarining navbatdagi yig‘ilishi o‘tkazildi. Yig’ilish avvalida Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektor F.Rajabova murabbiylarni o‘quv jarayonidagi o‘zgarishlar, yangiliklar bilan tanishtirib o‘tdi.
📚 Yig‘ilish davomida guruh murabbiylarning mehnat va ijro intizomi, iqtidorli talabalar bilan ishlash, talabalarning kiyinish va muomala madaniyati, odob-axloq Kodeksiga rioya etilishini ta’minlash, davomat kо‘rsatkichlari, ma’naviy-ma’rifiy tadbirlarning sifatli tashkil etilish holati, murojaatlar bilan ishlash kabi qator masalalar haqida sо‘z bordi.
🔆 Yig'ilishning yakunida, 2025 yil uchun belgilangan strategik maqsadlar aniq belgilandi. Guruh murabbiylariga o'quv jarayonida talabalar bilan yanada samarali ishlash, yangi o'quv texnologiyalarini joriy etish va ta'lim sifatini oshirish bo'yicha aniq vazifalar yuklandi hamda guruh murabbiylarning chorak hisoboti tinglandi.

🎓 7 января этого года в Международном инновационном университете прошла очередная встреча групповых тренеров. В начале встречи первый проректор по работе с молодежью и духовно-просветительской работе Ф. Раджабова познакомила тренеров с изменениями и нововведениями в образовательном процессе.
📚 В ходе встречи группа обсудила вопросы трудовой и исполнительской дисциплины тренеров, работы с талантливыми учениками, культуры одежды и поведения учеников, обеспечения соблюдения Кодекса этики, показателей посещаемости, а также качества организации духовно-просветительских мероприятий. . Обсуждался ряд вопросов, в том числе работа с апелляциями.
🔆 В конце встречи были четко определены стратегические цели, поставленные на 2025 год. Перед наставниками групп были поставлены конкретные задачи по более эффективной работе со студентами в процессе обучения, внедрению новых технологий обучения и повышению качества образования, а также был заслушан квартальный отчет наставников групп.