Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 15-martdagi “Nuroniylarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash, ularning turmush darajasini oshirishga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risidagi”gi PQ-167-sonli qarorining 11 (3)-bandida O‘zgalarning parvarishiga muhtoj bo‘lgan yolg‘iz keksalar va yolg‘iz yashovchi keksalarni ma’naviy-ruhiy hamda psixologik qo‘llab-quvvatlash maqsadida Xalqaro innovatsion universiteti Volontyorlik guruhlari tomonidan parvarishga muhtoj bo‘lgan yolg‘iz keksalarning holidan xabar olish masalalarini muvofiqlashtirishga yoshlar yetakchilari shaxsan mas’ul etib belgilangan hamda yolg'iz keksalar holidan xabar olib kelinmoqda.
O‘zgalarning parvarishiga muhtoj bo‘lgan yolg‘iz keksalarga maʼnaviy-ruhiy hamda psixologik yordam koʻrsatish maqsadida faol yoshlar va soha vakillaridan iborat "Volontyorlik" guruhlari tashkil etilgan.
Joriy yilning 27-noyabr kuni "Roguzar" MFY fidoyilar ko'chasi 27-uyda istiqomat qilayotgan Mirzayev Umidillo xonadoniga tashrif buyurgan "Volontyorlik" guruhi xonadon obodonligi va tozaligiga o‘z hissalarini qo‘shib, keksalar duosini olib qaytdilar.
🔆 Saxovat, muruvvat, mehr - bu uchala termin birlashsa yaxshilikning eng oliy cho`qqisi vujudga keladi.

In paragraph 11 (3) of the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan No. PQ-167 dated March 15, 2022 “On comprehensive support for the elderly and additional measures to improve their living standards”, in order to provide spiritual, spiritual and psychological support to single elderly people in need of care and elderly people living alone, youth leaders are personally responsible for coordinating the issues of receiving information about the condition of single elderly people in need of care by the Volunteer Groups of the International Innovation University, and information about the condition of single elderly people is being brought.
In order to provide spiritual, spiritual and psychological support to single elderly people in need of care, "Volunteer" groups consisting of active youth and representatives of the industry have been established.
On November 27 of this year, the "Volunteer" group, which visited the house of Mirzayev Umidillo, who lives at 27 Fidayilar Street, Roguzar MFY, contributed to the well-being and cleanliness of the house and returned with the blessings of the elderly.
🔆 Generosity, kindness, and love - when these three terms come together, the highest peak of goodness is created.