Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 15-martdagi “Nuroniylarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash, ularning turmush darajasini oshirishga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risidagi”gi PQ-167-sonli qarorining 11 (3)-bandida O‘zgalarning parvarishiga muhtoj bo‘lgan yolg‘iz keksalar va yolg‘iz yashovchi keksalarni ma’naviy-ruhiy hamda psixologik qo‘llab-quvvatlash maqsadida Xalqaro innovatsion universiteti Volontyorlik guruhlari tomonidan parvarishga muhtoj bo‘lgan yolg‘iz keksalarning holidan xabar olish masalalarini muvofiqlashtirishga yoshlar yetakchilari shaxsan mas’ul etib belgilangan hamda yolg'iz keksalar holidan xabar olib kelinmoqda.
O‘zgalarning parvarishiga muhtoj bo‘lgan yolg‘iz keksalarga maʼnaviy-ruhiy hamda psixologik yordam koʻrsatish maqsadida faol yoshlar va soha vakillaridan iborat "Volontyorlik" guruhlari tashkil etilgan.
Joriy yilning 27-noyabr kuni "Roguzar" MFY fidoyilar ko'chasi 27-uyda istiqomat qilayotgan Mirzayev Umidillo xonadoniga tashrif buyurgan "Volontyorlik" guruhi xonadon obodonligi va tozaligiga o‘z hissalarini qo‘shib, keksalar duosini olib qaytdilar.
🔆 Saxovat, muruvvat, mehr - bu uchala termin birlashsa yaxshilikning eng oliy cho`qqisi vujudga keladi.

В пункте 11(3) Постановления Президента Республики Узбекистан от 15 марта 2022 года №ПП-167 «О дополнительных мерах по всесторонней поддержке просвещенных слоев населения и повышению уровня их жизни» указано, что в целях оказания духовной , морально-психологической поддержки одиноким пожилым людям, нуждающимся в уходе, и одиноким пожилым людям, Волонтерские группы Международного инновационного университета будут координировать вопросы получения информации о состоянии одиноких пожилых людей, нуждающихся в уходе. Молодежные лидеры лично проведены к ответственности и сообщают о тяжелом положении одиноких пожилых людей.
Для оказания духовной, моральной и психологической поддержки одиноким пожилым людям, нуждающимся в заботе окружающих, созданы «волонтерские» группы, состоящие из активной молодежи и представителей промышленности.
27 ноября текущего года группа «Волонтер» посетила дом Мирзаева Умидилло, проживающего по адресу: ул. Фидайылар, 27, Рогузар МФЮ, и внесла свой вклад в благополучие и чистоту дома, вернувшись с благословением пожилых людей.
🔆 Щедрость, доброта и любовь — когда эти три слагаемых объединяются, создается высочайшая вершина добра.