💠 Joriy yilning 29-mart kuni Qashqadaryo viloyat musiqali drama teatrida Xalqaro innovatsion universitet "Yuksalish" Talabalar teatr studiyasi tomonidan Javlon Jovliyevning "Qo'rqma" romani asosida sahnalishtirilgan "Milliyat" spektakl premyerasi bo'lib o'tdi.
🔻 Javlon Jovliyevning "Qo'rqma" romani, o'zining chuqur ma'nosi va zamonaviy ijtimoiy-siyosiy masalalar bilan bog'liq bo'lgan asar sifatida tanilgan. Ushbu roman, o'zining murakkab psixologik portreti, jamiyatdagi ijtimoiy tizimlarga qarshi kurash va insoniy tuyg'ularni tasvirlash bilan ajralib turadi. Spektakl rejissyor Shuhrat To'xtamishev tomonidan sahnalashtirildi va talabalarimiz tomonidan yuqori mahorat bilan tomoshabinlarga taqdim etildi.
🔺 Talabalarning ijro mahorati yaxshi asar tanlovi, sahnada oʻzini tutish madaniyati, qahramonlarni his eta olish va oʻsha qahramonga aylanish, nutq madaniyati kabi ijobiy jarayonlar tomoshabinlarda iliq taassurot qoldirdi.

💠 29 марта текущего года в Кашкадарьинском областном музыкально-драматическом театре состоялась премьера спектакля «Миллийат» (Государственность), поставленного Студенческой театральной студией Международного инновационного университета «Юксалиш» по мотивам романа «Коркма» Жавлона Жовлиева.
🔻 Роман Джавлона Джовлиева «Не бойся» известен своим глубоким смыслом и актуальностью для современных социально-политических проблем. Этот роман примечателен сложным психологическим портретом, борьбой с социальными системами в обществе, изображением человеческих эмоций. Спектакль был поставлен режиссером Шухратом Тохтамышевым и с большим мастерством представлен зрителям нашими студентами.
🔺 Исполнительское мастерство студентов, хороший подбор произведений, культура поведения на сцене, умение прочувствовать образы и стать ими, а также позитивные процессы, такие как культура речи, оставили теплые впечатления у зрителей.