• 18-Dekabr, 2025-yil 11:41
🗓 Joriy yilning 27-noyabr kuni soat 14:00 da universitetimiz faollar zalida "IT Career Day" doirasidagi tadbir bo‘lib o‘tdi. Unda IT Park Qashqadaryo filiali va Rossiya mintaqasiga IT eksport xizmatlarini yo‘lga qo‘ygan “Shahrisabz Voice” korxonasi vakillari ishtirok etishdi.
🎤 Uchrashuv davomida talabalar bilan jonli suhbat, savol-javoblar tashkil etildi. Talabalar zamonaviy media va kommunikatsiya yo‘nalishlari, startap ekotizimi, shuningdek o‘z g‘oya va ijodiy faoliyatlarini hayotga tatbiq etish imkoniyatlari haqida batafsil ma’lumotlarga ega bo‘lishdi.
⚙️  Shuningdek, IT eksportyor korxonalarda ishlash va stajirovka o‘tash imkoniyatlari, IT Park hamda rezident korxonalar tomonidan yaratilayotgan qulayliklar bo‘yicha keng qamrovli tushuntirishlar berildi.
☄️ Talabalar uchun IT sohasida karyerani boshlash bo‘yicha ilhomlantiruvchi fikrlar aytildi va ular o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob olishdi.

🗓 27 ноября этого года в 14:00 в зале активистов университета состоялось мероприятие в рамках «Дня IT-карьеры». В нем приняли участие представители филиала IT-парка «Кашкадарья» и предприятия «Шахрисабз Голос», наладившего IT-экспортные услуги в российском регионе.
🎤 В ходе встречи была организована интерактивная беседа и сессия вопросов и ответов со студентами. Студенты получили подробную информацию о современных медиа- и коммуникационных тенденциях, стартап-экосистеме, а также о возможностях реализации своих идей и творческой деятельности.
⚙️ Также были даны исчерпывающие разъяснения о возможностях работы и стажировок в IT-экспортных компаниях, об инфраструктуре IT-парка и компаний-резидентов.
☄️ Студентам были предложены вдохновляющие идеи для начала карьеры в IT-секторе, а также даны ответы на их вопросы.
Было отмечено, что для студентов, желающих работать в этой сфере, существуют возможности трудоустройства.