🎓Bugun, 12-sentyabr kuni Xalqaro innovatsion universitetida “Jaholatga qarshi ma’rifat bilan kurash” hamda "Inson qadri va huquqlarining ustuvorligi – taraqqiyot poydevori" mavzularida davra suhbati tashkil etildi.
🎓Tadbirda Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektor F.Rajabova, talabalar orasida ijtimoiy-maʼnaviy muhit barqarorligini taʼminlashga masʼul bo‘lgan rektor maslahatchisi T.Uralov, Din ishlari bo‘yicha qo‘mitasining Qashqadaryo viloyati hududiy boshqarmasi boshlig‘ining xotin-qizlar masalalari bo‘yicha maslahatchisi M.Ravshanova, Din ishlari bo‘yicha qo‘mitaning Qarshi shahar bo‘limi boshlig‘i A.Kenjayev, professor-o'qituvchilar va talaba-yoshlar ishtirok etishdi.
🎓Uchrashuvda yoshlarni mutaassiblik va yot g‘oyalardan asrash, ularni Vatanga sadoqat, diniy bag‘rikenglik hamda umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalash masalalari yuzasidan fikr almashildi.
✔️ Shuningdek, mamlakatimizda amalga oshirilayotgan ijtimoiy-iqtisodiy islohotlar haqida so‘z yuritilib, mutaxassislar tomonidan talabalar uchun ijtimoiy tarmoqlardan to‘g‘ri foydalanish borasida foydali tavsiyalar berildi.

🎓Today, September 12, a round table discussion was organized at the International Innovation University on the topics "Fighting Ignorance with Enlightenment" and "The Priority of Human Dignity and Rights - the Foundation of Development".
🎓The event was attended by First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual and Educational Affairs F. Rajabova, Advisor to the Rector responsible for ensuring the stability of the socio-spiritual environment among students T. Uralov, Advisor to the Head of the Kashkadarya Regional Department of the Committee for Religious Affairs on Women's Issues M. Ravshanova, Head of the Karshi City Department of the Committee for Religious Affairs A. Kenjayev, professors, teachers and students.
🎓The meeting exchanged views on issues of protecting young people from fanaticism and foreign ideas, educating them in the spirit of loyalty to the Motherland, religious tolerance, and respect for universal human values.
✔️ The socio-economic reforms being implemented in our country were also discussed, and experts gave useful recommendations for students on the correct use of social networks.