🎓Bugun, 12-sentyabr kuni Xalqaro innovatsion universitetida “Jaholatga qarshi ma’rifat bilan kurash” hamda "Inson qadri va huquqlarining ustuvorligi – taraqqiyot poydevori" mavzularida davra suhbati tashkil etildi.
🎓Tadbirda Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektor F.Rajabova, talabalar orasida ijtimoiy-maʼnaviy muhit barqarorligini taʼminlashga masʼul bo‘lgan rektor maslahatchisi T.Uralov, Din ishlari bo‘yicha qo‘mitasining Qashqadaryo viloyati hududiy boshqarmasi boshlig‘ining xotin-qizlar masalalari bo‘yicha maslahatchisi M.Ravshanova, Din ishlari bo‘yicha qo‘mitaning Qarshi shahar bo‘limi boshlig‘i A.Kenjayev, professor-o'qituvchilar va talaba-yoshlar ishtirok etishdi.
🎓Uchrashuvda yoshlarni mutaassiblik va yot g‘oyalardan asrash, ularni Vatanga sadoqat, diniy bag‘rikenglik hamda umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalash masalalari yuzasidan fikr almashildi.
✔️ Shuningdek, mamlakatimizda amalga oshirilayotgan ijtimoiy-iqtisodiy islohotlar haqida so‘z yuritilib, mutaxassislar tomonidan talabalar uchun ijtimoiy tarmoqlardan to‘g‘ri foydalanish borasida foydali tavsiyalar berildi.

• 15 сентября 2025 г. 11:53
🎓Сегодня, 12 сентября, в Международном инновационном университете состоялся круглый стол на темы «Просвещение в борьбе с невежеством» и «Приоритет достоинства и прав человека – основа развития».
🎓В мероприятии приняли участие первый проректор по работе с молодёжью и духовно-просветительской работе Ф. Раджабова, советник ректора по обеспечению стабильности социально-духовной среды в студенческой среде Т. Уралов, советник руководителя Кашкадарьинского областного управления Комитета по делам религий по вопросам женщин М. Равшанова, руководитель Каршинского городского отдела Комитета по делам религий А. Кенджаев, профессора, преподаватели и студенты.
🎓На встрече состоялся обмен мнениями по вопросам защиты молодёжи от фанатизма и чуждых идей, воспитания её в духе преданности Родине, религиозной толерантности и уважения к общечеловеческим ценностям.
✔️ Также обсуждались социально-экономические реформы, реализуемые в нашей стране, а эксперты дали полезные рекомендации для студентов по правильному использованию социальных сетей.