🎓 Muloqotda partiya viloyat Kengashi faollari, Yosh ekologlar qanoti a’zolari, professor-o’qituvchilar hamda talaba-yoshlar ishtirok etdi.
🔆 Unda so‘zga chiqqan partiya viloyat Kengashi raisi N.Halimov joriy yilning 14-fevral kuni davlatimiz rahbarining yoshlar bilan bo‘lib o‘tgan muloqotida bildirilgan ustuvor vazifalar, yoshlarga yaratilayotgan imkoniyatlar, shuningdek, “O‘zbekiston – 2030” strategiyasini “Atrof-muhitni asrash va “yashil" iqtisodiyot yili"da amalga oshirishga oid davlat dasturi haqida batafsil ma’lumotlar berib o’tdi.
📚 Shuningdek, universitetning professor-o’qituvchilari hamda partiya faollari mamlakatimizda kuzatilayotgan ekologik muammolarga befarq bo’lmaslik haqida gapirib, yoshlar o‘rtasida ekologik madaniyatni yuksaltirish va ekologik huquqbuzarliklarga nisbatan murosasiz kayfiyatda kurashish ko‘nikmasini shakllantirish bugungi kunning eng muhim masalalaridan ekanligini ta’kidlashdi.
✔️ Yakunda yoshlar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga atroflicha javob olishdi va bunday tadbirlar yoshlarning ekologik madaniyati shakllanishida muhim rol o’ynashini aytishdi.

🎓 В диалоге приняли участие активисты областного совета партии, члены крыла «Молодые экологи», профессора, преподаватели и студенты.
🔆 Выступая на мероприятии, председатель областного совета партии Н. Халимов предоставил подробную информацию о приоритетных задачах, озвученных в ходе диалога главы нашего государства с молодежью 14 февраля текущего года, создаваемых возможностях для молодежи, а также государственной программе по реализации стратегии «Узбекистан – 2030» в «Год охраны окружающей среды и «зеленой» экономики».
📚 Также преподаватели вуза и партийные активисты говорили о неравнодушии к экологическим проблемам, наблюдаемым в нашей стране, подчеркивая, что повышение экологической культуры среди молодежи и формирование навыков бескомпромиссной борьбы с экологическими нарушениями являются одними из важнейших задач сегодняшнего дня.
✔️ В конце молодые люди получили развернутые ответы на свои вопросы и рассказали, что подобные мероприятия играют важную роль в формировании экологической культуры молодежи.