🎓 Muloqotda partiya viloyat Kengashi faollari, Yosh ekologlar qanoti a’zolari, professor-o’qituvchilar hamda talaba-yoshlar ishtirok etdi.
🔆 Unda so‘zga chiqqan partiya viloyat Kengashi raisi N.Halimov joriy yilning 14-fevral kuni davlatimiz rahbarining yoshlar bilan bo‘lib o‘tgan muloqotida bildirilgan ustuvor vazifalar, yoshlarga yaratilayotgan imkoniyatlar, shuningdek, “O‘zbekiston – 2030” strategiyasini “Atrof-muhitni asrash va “yashil" iqtisodiyot yili"da amalga oshirishga oid davlat dasturi haqida batafsil ma’lumotlar berib o’tdi.
📚 Shuningdek, universitetning professor-o’qituvchilari hamda partiya faollari mamlakatimizda kuzatilayotgan ekologik muammolarga befarq bo’lmaslik haqida gapirib, yoshlar o‘rtasida ekologik madaniyatni yuksaltirish va ekologik huquqbuzarliklarga nisbatan murosasiz kayfiyatda kurashish ko‘nikmasini shakllantirish bugungi kunning eng muhim masalalaridan ekanligini ta’kidlashdi.
✔️ Yakunda yoshlar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga atroflicha javob olishdi va bunday tadbirlar yoshlarning ekologik madaniyati shakllanishida muhim rol o’ynashini aytishdi.

🎓 The dialogue was attended by activists of the regional council of the party, members of the Young Ecologists' Wing, professors, teachers, and students.
🔆 Speaking at the event, the chairman of the regional council of the party, N. Khalimov, provided detailed information about the priority tasks stated during the dialogue of our head of state with young people on February 14 of this year, the opportunities being created for young people, as well as the state program for implementing the "Uzbekistan - 2030" strategy in the "Year of Environmental Protection and "Green" Economy".
📚 Also, the professors, teachers, and party activists of the university spoke about not being indifferent to the environmental problems observed in our country, emphasizing that raising environmental culture among young people and forming the skills to fight environmental violations in an uncompromising spirit are among the most important issues of today.
✔️ In the end, young people received detailed answers to their questions and said that such events play an important role in the formation of the ecological culture of young people.