Joriy yilning 30-yanvar kuni Xalqaro innovatsion universitetda "Talabalar xavfsizligi kuni" doirasida “Yoshlarning maʼnaviy-axloqiy holatiga salbiy taʼsir koʻrsatuvchi huquqbuzarlik, giyohvandlik, axloqsizlik kabi muammolarni bartaraf etishning samarali yoʻllari” mavzusida huquqiy-profilaktik tadbir oʻtkazildi.
👮♀️ Tadbirda Xalqaro innovatsion universiteti Korrupsiyaga qarshi kurashish bo'limi boshlig'i S.Saydaliyev, Qashqadaryo viloyati IIB yoshlar va voyaga yetmaganlar o'rtasida jinoyatchilikka qarshi kurashish huquqbuzarlik profilaktika tashkil etish bo'limi boshlig'i F.Jalolov, Qashqadaryo viloyati narkologiya dispanseri mutaxassisi, vrach narkolog G'.Sherdanov hamda talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Tadbirda talabalarga turli yot gʻoyalar taʼsiriga tushib qolmaslik, internet olamidagi maʼlumot va axborotlardan toʻgʻri foydalanish hamda terroristik guruhlar aldoviga uchmaslik kabi dolzarb masalalar yuzasidan tushuntirishlar berildi va talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollariga ma'ruzachilar tomonidan atroflicha javob olishdi

On January 30 of this year, as part of the "Student Safety Day", a legal and preventive event was held at the International Innovation University on the topic "Effective ways to eliminate problems such as delinquency, drug addiction, and immorality that negatively affect the spiritual and moral state of young people."
👮♀️ The event was attended by S. Saydaliyev, Head of the Anti-Corruption Department of the International Innovation University, F. Jalolov, Head of the Department for the Prevention of Crime and Crime Prevention among Youth and Minors of the Kashkadarya Regional Department of Internal Affairs, G. Sherdanov, Specialist of the Kashkadarya Regional Narcology Dispensary, Doctor of Narcology, and students.
At the event, students were given explanations on topical issues such as avoiding being influenced by various foreign ideas, using information and data on the Internet correctly, and not falling for the deception of terrorist groups. The students received detailed answers to their questions from the speakers.