👍 Joriy yilning 27-yanvar kuni Xalqaro innovatsion universitetda "Kitobxon talaba" loyihasi doirasida "Bir haftada bir kitob" nomli tadbir bo'lib o'tdi
📖 "Bir haftada bir kitob" tadbiri Abdulhamid Choʻlponning “Kecha va kunduz” asariga bag'ishlandi.
📚 Tadbirda Axborot-resurs markazi mudiri A.Choriyeva, "O‘zbek filologiyasi va jurnalistika" kafedrasi o‘qituvchilari M.Ortiqova, Sh.Islomova va "Kitobxon klubi" a‘zolari ishtirok etishdi.
📖 Tadbirda yozuvchining hayoti va ijodi, "Kecha va kunduz" asarining mazmun-mohiyati tadbirda ishtirok etgan kitobxon talabalar tomonidan tahlil qilindi. Keyingi haftada yozuvchi Oybekning “Qutlug' qon” asarini oʻqish uy vazifasi qilib berildi.

👍 27 января этого года в Международном инновационном университете в рамках проекта «Книгочитающий студент» прошло мероприятие под названием «Одна книга в неделю».
📖 Акция «Одна книга в неделю» была посвящена произведению Абдулхамида Чолпона «Ночь и день».
📚 В мероприятии приняли участие руководитель Информационно-ресурсного центра А. Чориева, преподаватели кафедры «Узбекская филология и журналистика» М. Ортикова, Ш. Исламова, а также члены «Клуба читателей книг».
📖 На мероприятии жизнь и творчество писателя, а также суть произведения «Ночь и день» были проанализированы студентами-читателями, принявшими участие в мероприятии. На следующей неделе домашним заданием было прочитать произведение «Кутлуг кон» писателя Ойбека.