👍 Joriy yilning 27-yanvar kuni Xalqaro innovatsion universitetda "Kitobxon talaba" loyihasi doirasida "Bir haftada bir kitob" nomli tadbir bo'lib o'tdi
📖 "Bir haftada bir kitob" tadbiri Abdulhamid Choʻlponning “Kecha va kunduz” asariga bag'ishlandi.
📚 Tadbirda Axborot-resurs markazi mudiri A.Choriyeva, "O‘zbek filologiyasi va jurnalistika" kafedrasi o‘qituvchilari M.Ortiqova, Sh.Islomova va "Kitobxon klubi" a‘zolari ishtirok etishdi.
📖 Tadbirda yozuvchining hayoti va ijodi, "Kecha va kunduz" asarining mazmun-mohiyati tadbirda ishtirok etgan kitobxon talabalar tomonidan tahlil qilindi. Keyingi haftada yozuvchi Oybekning “Qutlug' qon” asarini oʻqish uy vazifasi qilib berildi.

👍 On January 27 of this year, an event called "One Book a Week" was held at the International Innovative University as part of the "Bookworm Student" project.
📖 The "One Book a Week" event was dedicated to Abdulhamid Cholpon's "Night and Day".
📚 The event was attended by the head of the Information Resource Center A. Choriyeva, teachers of the "Uzbek Philology and Journalism" department M. Ortikova, Sh. Islamova, and members of the "Bookworm Club".
📖 At the event, the writer's life and work, the content and essence of the work "Night and Day" were analyzed by the bookworm students who participated in the event. The following week, reading the work "Kutlug' kon" by the writer Oybek was assigned as homework.