👍 Joriy yilning 10-fevral kuni Xalqaro innovatsion universitetda "Kitobxon talaba" loyihasi doirasida "Bir haftada bir kitob" nomli tadbir bo'lib o'tdi
📖 "Bir haftada bir kitob" tadbiri Chingiz Aytmatovning "Jamila" asariga bag'ishlandi.
📚 Tadbirda Axborot-resurs markazi mudiri A.Choriyeva, yetakchi mutaxassis M.Boboyeva, O‘zbek filologiyasi va jurnalistika" kafedrasi o‘qituvchisi M.Ortiqova hamda talaba-yoshlar ishtirok etishdi.
📖 Tadbirda yozuvchining hayoti va ijodi, "Jamila" asarining mazmun-mohiyati tadbirda ishtirok etgan kitobxon talabalar tomonidan tahlil qilindi. Keyingi haftada Mir Alisher Navoiy va shoh va shoir Bobur tavallud kuni munosabati bilan "Hazrat Navoiy, Shoh va shoir Boburga ehtirom" loyihasi doirasida daho ijodkorlarining g'azallarini yod olish uy vazifasi qilib berildi.

👍 On February 10 of this year, an event called "One Book a Week" was held at the International Innovative University as part of the "Bookworm Student" project
📖 The "One Book a Week" event was dedicated to Chingiz Aitmatov's "Jamila".
📚 The event was attended by the head of the Information and Resource Center A. Choriyeva, leading specialist M. Boboyeva, teacher of the "Uzbek Philology and Journalism" department M. Ortikova, and students.
📖 The life and work of the writer, the content and essence of the work "Jamila" were analyzed by the bookworm students who participated in the event. Next week, in connection with the birthday of Mir Alisher Navoi and the king and poet Babur, the homework was to memorize the ghazals of the genius creators within the framework of the "Tribute to Hazrat Navoi, King and Poet Babur" project.