🔆 Universitetimiz talabalari bilan ochiq muloqot tashkil etilib, ularning kiyinish va muomala madaniyati, odob-axloq qoidalariga rioya etilishini ta’minlash, oʻqish va yashash sharoitlari, muvaffaqiyat va muammolari yuzasidan maʼlumotlar oʻrganildi.
📌 Shuningdek, tadbirda talaba-yoshlar o‘rtasida huquqbuzarlik, jinoyatchilikning oldini olishga qaratilgan profilaktik ishlarni tizimli tashkil etish, turli zararli oqimlar ta’siriga tushib qolishdan asrash, yoshlarni Vatanga muhabbat ruhida tarbiyalash, bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazishini ta’minlashga qaratilgan muhim vazifalarni o‘z vaqtida bajarish lozimligi haqida so’z yuritdi.
📚 Ochiq va erkin muloqot tarzida o‘tgan tadbirda ishtirokchilar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob oldilar.

🔆 An open dialogue was organized with the students of our university, ensuring compliance with their dress and behavior culture, etiquette, study and living conditions, successes and problems.
📌 Also, at the event, systematic organization of preventive work aimed at preventing delinquency and crime among students and young people, protecting them from falling under the influence of various harmful currents, educating young people in the spirit of love for the Motherland, and ensuring that they spend their free time meaningfully He spoke about the need to perform important tasks on time.
📚 At the event, which took place in the style of open and free communication, the participants received answers to the questions they were interested in.