🔆 Universitetimiz talabalari bilan ochiq muloqot tashkil etilib, ularning kiyinish va muomala madaniyati, odob-axloq qoidalariga rioya etilishini ta’minlash, oʻqish va yashash sharoitlari, muvaffaqiyat va muammolari yuzasidan maʼlumotlar oʻrganildi.
📌 Shuningdek, tadbirda talaba-yoshlar o‘rtasida huquqbuzarlik, jinoyatchilikning oldini olishga qaratilgan profilaktik ishlarni tizimli tashkil etish, turli zararli oqimlar ta’siriga tushib qolishdan asrash, yoshlarni Vatanga muhabbat ruhida tarbiyalash, bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazishini ta’minlashga qaratilgan muhim vazifalarni o‘z vaqtida bajarish lozimligi haqida so’z yuritdi.
📚 Ochiq va erkin muloqot tarzida o‘tgan tadbirda ishtirokchilar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob oldilar.

🔆 Со студентами нашего университета был организован открытый диалог, обеспечивающий соблюдение их культуры одежды и поведения, этикета, условий учебы и проживания, успехов и проблем.
📌Также на мероприятии организована систематическая организация профилактической работы, направленной на предупреждение правонарушений и преступности среди студентов и молодежи, защиту их от попадания под влияние различных вредных течений, воспитание молодежи в духе любви к Родине, обеспечение что они проводят свободное время осмысленно. Он говорил о необходимости своевременного выполнения важных задач.
📚 На мероприятии, которое прошло в стиле открытого и свободного общения, участники получили ответы на интересующие их вопросы.