Liboslar – har bir xalq tarixi bilan uzviy bog‘liq bo‘lib, u milliy o‘ziga xoslikni aks ettiradi. Liboslar turli etnik belgilari bilan ham ajralib turadi.
Milliy matolarimiz o‘zining turfaligi, go‘zalligi, qadimiyligi va betakrorligi bilan necha asrlardan beri dunyo ahlini hayratga solib kelmoqda. Milliylik har bir xalq ma’naviy boyligining ajralmas qismi. Shu bois so‘nggi yillarda ana shu qadriyatlar zanjirini davom ettirish borasida samarali ishlar amalga oshirilmoqda. Xususan, oila va xotin-qizlar davlat qo‘mitasi tashabbusi bilan haftaning har juma kuni “Milliy liboslar kuni” etib belgilangan.
Shu munosabat bilan, joriy yilning 31-yanvar kuni Xalqaro innovatsion universitet professor-o'qituvchilari o'z ish joylariga milliy liboslarda kelishdi va milliylikni targ'ib qilishdi.

Clothes are inextricably linked with the history of every nation, reflecting its national identity. Clothes are also distinguished by various ethnic signs.
Our national fabrics have been surprising the people of the world for centuries with their diversity, beauty, antiquity and uniqueness. Nationality is an integral part of the spiritual wealth of every nation. Therefore, in recent years, effective work has been carried out to continue this chain of values. In particular, on the initiative of the State Committee for Family and Women, every Friday of the week was designated as “National Clothing Day”.
In this regard, on January 31 of this year, professors and teachers of the International Innovation University came to their workplaces in national costumes and promoted nationality.