Xalqaro innovatsion universitetda "Ma'rifat ulashib" loyihasi doirasida el ardog'idagi shoir va yozuvchilar tashrifi kutilmoqda
👍 Shu munosabat bilan, joriy yilning 27-noyabr kuni Xalqaro innovatsion universitet "Talabalar turar joyi"da talaba-yoshlarning bo'sh vaqtini mazmunli tashkil etish maqsadida "Qo'qon shamoli" filmi namoyish etildi.
📹 Bu film talabalarga tarixiy, madaniy va axloqiy qiymatlarni o'rgatishga yordam beradi, ularni o'z tarixiga bo'lgan hurmatni oshiradi hamda turli jamiyatlarda do'stlik, xayrixohlik va bir-birini qo'llab-quvvatlashning ahamiyatini tushuntiradi.
🔆 Film namoyishidan so'ng talabalar filmdan olgan taassurotlarini bir - birlari bilan bo'lishib, fikr almashishdi.

Ожидается, что в рамках проекта «Делимся просвещением» Международный инновационный университет посетят заслуженные поэты и писатели.
👍 В связи с этим, 27 ноября текущего года в «Студенческом общежитии» Международного инновационного университета состоялся показ фильма «Ветер Коканда» с целью содержательной организации свободного времени студентов и молодежи.
📹 Этот фильм помогает обучить учащихся историческим, культурным и моральным ценностям, повышает их уважение к собственной истории и объясняет важность дружбы, доброй воли и взаимной поддержки в разнообразных обществах.
🔆 После просмотра фильма студенты поделились друг с другом впечатлениями о фильме и обменялись идеями.