Xalqaro innovatsion universitetda "Ma'rifat ulashib" loyihasi doirasida el ardog'idagi shoir va yozuvchilar tashrifi kutilmoqda
👍 Shu munosabat bilan, joriy yilning 27-noyabr kuni Xalqaro innovatsion universitet "Talabalar turar joyi"da talaba-yoshlarning bo'sh vaqtini mazmunli tashkil etish maqsadida "Qo'qon shamoli" filmi namoyish etildi.
📹 Bu film talabalarga tarixiy, madaniy va axloqiy qiymatlarni o'rgatishga yordam beradi, ularni o'z tarixiga bo'lgan hurmatni oshiradi hamda turli jamiyatlarda do'stlik, xayrixohlik va bir-birini qo'llab-quvvatlashning ahamiyatini tushuntiradi.
🔆 Film namoyishidan so'ng talabalar filmdan olgan taassurotlarini bir - birlari bilan bo'lishib, fikr almashishdi.

The International Innovative University is expecting the visit of honored poets and writers within the framework of the "Ma'rifat ulashib" project
👍 In this regard, on November 27 of this year, the film "Ko'qand Wind" was shown at the "Students' Dormitory" of the International Innovative University in order to meaningfully organize the free time of students and young people.
📹 This film helps to teach students historical, cultural and moral values, increases their respect for their own history, and explains the importance of friendship, goodwill and mutual support in different societies.
🔆 After the film screening, the students shared their impressions of the film with each other and exchanged ideas.