• 18-Dekabr, 2025-yil 10:39
Joriy yilning 20-noyabr kuni Xalqaro innovatsion universitetida “O‘zbekiston Respublikasi — Millatlararo totuvlik va diniy bag‘rikenglik yurti” mavzusiga bag‘ishlangan keng qamrovli madaniyat festivali bo‘lib o‘tdi.
🎉Festival davomida universitet hududi haqiqiy madaniyatlar chorrahasiga aylandi. Saxnada jahon xalqlarining rang-barang raqslari, kuy-qo‘shiqlari yangradi, milliy liboslar defilelari barcha ishtirokchilarda katta taassurot qoldirdi.
🤝 Tadbirning bosh maqsadi — yurtimizda hukm surayotgan tinchlik, millatlararo totuvlik, diniy bag‘rikenglik va o‘zaro hurmat muhitini mustahkamlash, yoshlar tafakkurida bag‘rikenglik va birdamlik tamoyillarini yanada rivojlantirishdir.
📌Festival doirasida:
— milliy taomlar va amaliy san’at ko‘rgazmalari
— musiqa va ijodiy chiqishlar
— xalq hunarmandchiligi yarmarkasi
— madaniy integratsiya bo‘yicha ma’rifiy suhbatlar
— do‘stlik, tinchlik va totuvlik mavzusida chiqishlar tashkil etildi.
📚 Shuningdek, professor-o‘qituvchilar va talabalar ishtirokida xalqaro madaniy muloqotning ahamiyati, yoshlar orasida bag‘rikenglikni mustahkamlash kabi mavzularda fikr almashildi.
✨ Bunday tadbirlar turli millat vakillarini birlashtirib, O‘zbekistonning ko‘p millatli va ko‘p madaniyatli jamiyat sifatidagi yuksak qadriyatlarini yana bir bor namoyon etadi.

• Dec. 18, 2025, 10:39 a.m.
On November 20 of this year, a large-scale cultural festival dedicated to the theme "The Republic of Uzbekistan - a country of interethnic harmony and religious tolerance" was held at the International Innovation University.
🎉During the festival, the university territory became a real crossroads of cultures. Colorful dances, songs and melodies of the peoples of the world sounded on the stage, and national costume parades made a great impression on all participants.
🤝 The main goal of the event is to strengthen the atmosphere of peace, interethnic harmony, religious tolerance and mutual respect prevailing in our country, and to further develop the principles of tolerance and solidarity in the thinking of young people.
📌As part of the festival:
— exhibitions of national dishes and applied arts
— music and creative performances
— folk crafts fair
— educational conversations on cultural integration
— ​​performances on the topic of friendship, peace and harmony were organized.
📚 Also, with the participation of professors, teachers and students, views were exchanged on topics such as the importance of international cultural dialogue and strengthening tolerance among young people.
✨ Such events bring together representatives of different nationalities and once again demonstrate the high values ​​​​of Uzbekistan as a multinational and multicultural society.