📖 Joriy yilning 21-aprel kuni Xalqaro innovatsion universitetda “Marifat ulashib” loyihasi doirasida O‘zbekiston xalq shoiri Muhammad Yusufning turmush o‘rtog‘i, “Do‘stlik” va “El-yurt hurmati” ordeni sohibasi, adiba va shoira Nazira as-Salom bilan uchrashuv tashkil etildi.
📚 Uzoq-yaqindan bir qancha mehmonlar ham tashrif buyurishdi, Respublika ma’naviyat va ma’rifat markazi viloyat bo‘limi rahbari K.Karamova, Yozuvchilar uyushmasi a'zolari, Qashqadaryo teleradiokompaniyasi hamda shoirning Buxorolik muxlislari tashrifi uchrashuvni yanada boyitdi desak mubolag'a bo'lmaydi.
📔 Tadbir davomida talabalar tomonidan Muhammad Yusuf she'rlari o'qildi, jonli ijroda qo'shiqlar yangradi. “El ardoqlagan shoir” deb nomlangan talabalar tomonidan tayyorlangan dastur kelgan mehmonlarga juda manzur bo'ldi.

📖 On April 21 of this year, as part of the “Marifat ulashib” project, a meeting was organized at the International Innovative University with the spouse of the People's Poet of Uzbekistan Muhammad Yusuf, the owner of the “Do‘stlik” and “El-yurt hurmati” orders, writer and poet Nazira as-Salom.
📚 A number of guests from near and far also visited, and it would not be an exaggeration to say that the visit of the head of the regional department of the Republican Center for Spirituality and Enlightenment K. Karamova, members of the Writers' Union, the Kashkadarya TV and Radio Company, and the poet's fans from Bukhara further enriched the meeting.
📔 During the event, students recited poems by Muhammad Yusuf, and songs were performed live. The program prepared by the students, entitled “El ardoklagan poet,” was very popular with the guests.