👍Xalqaro innovatsion universitet Xorijiy filologiya kafedrasi o`qituvchisi Musurmanova Shaxnoza Qo‘chqorovna 2025-yil 7-yanvar kuni Urganch davlat universiteti huzuridagi ilmiy daraja beruvchi PhD 03/30.12.2019.Fil.55.02 Ilmiy kengashda 10.00.06 – Qiyosiy adabiyotshunoslik, chogʻishtirma tilshunoslik va tarjimashunoslik ixtisosligidan filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan “Harbiy leksikani tarjima qilishning lingvokulturologik xususiyatlari (ingliz tilining britaniya va amerika variantlari asosida)” mavzusidagi dissertatsiya ishini muvaffaqiyatli himoya qildi.
👍 Xalqaro innovatsion universitet jamoasi nomidan Musurmanova Shaxnoza Qo‘chqorovnani mazkur yutuqlar bilan tabriklaymiz. Keyingi ilmiy va pedagogik faoliyatlarida ulkan zafarlar tilaymiz.

👍On January 7, 2025, the teacher of the Department of Foreign Philology of the International Innovative University, Musurmanova Shakhnoza Kuchkarovna, successfully defended her dissertation on the topic “Linguo-cultural features of translating military lexicon (based on British and American variants of English)” at the Scientific Council of Urgench State University, which awarded the scientific degree PhD 03/30.12.2019.Fil.55.02, 10.00.06 – Comparative Literature, Comparative Linguistics and Translation Studies, written for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Philological Sciences.
👍 On behalf of the team of the International Innovative University, we congratulate Musurmanova Shakhnoza Kuchkarovna on these achievements. We wish her great success in her further scientific and pedagogical activities.