👍 Joriy yilning 7-fevral kuni Xalqaro innovatsion universitetda "Kelajak: ilmli qizlar hamjamiyati" noan’anaviy kreativ xotin-qizlar forumi bo'lib o'tdi.
🎓 Forumda turli sohalarda faoliyat olib borayotgan, ilm-fan va startaplar bilan shug‘ullanib kelayotgan yosh xotin-qizlar ishtirok etdi. Ishtirokchilar nafaqat yangi bilimlarga ega bo‘ldilar, balki spikerlar bilan o‘z loyihalarini boshlash uchun zarur bo‘lgan maslahatlar ham olishdi.
📚 Forum davomida ishtirokchilar ilmiy loyihalar, startaplar va ijtimoiy o‘zgarishlarni yaratishning ahamiyati haqida so‘z yuritdilar. Shuningdek, xotin-qizlarning texnologiyalar va ijtimoiy faollikdagi o‘rni hamda ularni rivojlantirish bo‘yicha amaliy maslahatlar berildi.

• 14 февраля 2025 г. 10:09
👍 7 февраля этого года в Международном инновационном университете прошел нетрадиционный творческий женский форум «Будущее: сообщество знающих девушек».
🎓 В форуме приняли участие молодые женщины, работающие в разных сферах, занимающиеся наукой и стартапами. Участники не только получили новые знания, но и получили от спикеров советы, необходимые для запуска собственных проектов.
📚 В ходе форума участники говорили о важности создания научных проектов, стартапов и социальных изменений. Они также дали практические советы о роли женщин в сфере технологий и социальной активности, а также об их развитии.