Xalqaro innovatsion universitetda O‘zbekiston Ekologik partiyasi viloyat Kengashi faollari, professor-o‘qituvchilar hamda talaba-yoshlar ishtirokida uchrashuv bo'lib o'tdi.
🌳 So‘zga chiqqanlar mavjud ekologik muammolar haqida gapirib, 2025-yilning “Atrof-muhitni asrash va “yashil” iqtisodiyot yili” deb nomlanishi mamlakatimizning barqaror rivojlanishi, yuzaga kelgan ekologik muammolarni hal qilish orqali iqtisodiy o‘sishni ta'minlashga qaratilgan bir necha muhim omilga asoslanganini aytishdi.
✅ Muloqotlar jarayonida talabalar tomonidan sohaga oid savollar o‘rtaga tashlandi va ekologik muammolarning oldini olish, ularni bartaraf etishga qaratilgan qator takliflar ilgari surildi.

В Международном инновационном университете состоялась встреча с участием актива областного совета Экологической партии Узбекистана, профессорско-преподавательского состава и студентов.
🌳 Спикеры рассказали о существующих экологических проблемах и отметили, что обозначение 2025 года как «Года охраны окружающей среды и «зеленой» экономики» основано на нескольких важных факторах, направленных на обеспечение устойчивого развития нашей страны и экономического роста за счет решения возникающих экологических проблем.
✅ В ходе дискуссий студенты подняли вопросы, касающиеся данной области, и выдвинули ряд предложений, направленных на предотвращение и устранение экологических проблем.