🎓 O'zbekiston Respublikasi Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2025-yil 14-yanvardagi 01/15-87-sonli xatida ko'rsatigan topshirig'i ijrosini ta'minlash maqsadida, joriy yilning 21-yanvar kuni Xalqaro innovatsion universitet Axborot-resurs markazida "Kitobsevar millat" umummilliy g'oyasini ro'yobga chiqarish, talaba yoshlar o'rtasida kitobxonlikka keng jalb etish maqsadida oliy ta'lim muassasalari talabalariga o'qish uchun tavsiya etilgan eng sara kitoblar universitetning talabalari tomonidan ommaviy mutolaa qilinishiga qaratilgan badiiy asarlar targ'iboti tadbiri o'tkazildi.
📚 Tadbirda ARM yetakchi mutaxassisi M.Boboyeva talabalar uchun o'qish uchun tavsiya etilgan kitoblar ro'yxatini taqdim etdi. Ushbu kitoblar nafaqat talabalarga ilmiy bilimlarni oshirishda yordam beradi, balki ularning madaniyati, badiiy tafakkuri va dunyoqarashini ham kengaytiradi.

• 24 января 2025 г. 17:05
🎓 В целях обеспечения исполнения поручений Министерства высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан, изложенных в его письме от 14 января 2025 года № 01/15-87, 21 января текущего года, Международный инновационный университет Информационно-ресурсный центр, лучшие книги, рекомендуемые для чтения студентам высших учебных заведений, направленные на массовое чтение студентами вузов, в целях реализации общенациональной идеи «Книголюбивая нация» и для Широко привлекать учащуюся молодежь к чтению. Проведено рекламное мероприятие.
📚 На мероприятии ведущий эксперт АРМ М.Бобоева представила список рекомендуемых к прочтению студентам книг. Эти книги не только помогают студентам углубить свои научные знания, но и расширить их культуру, художественное мышление и мировоззрение.
📖 Ребенок, который сегодня прочитает одну книгу, завтра может увлечь за собой десять детей, смотрящих телевизор.