🎓 O'zbekiston Respublikasi Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2025-yil 14-yanvardagi 01/15-87-sonli xatida ko'rsatigan topshirig'i ijrosini ta'minlash maqsadida, joriy yilning 21-yanvar kuni Xalqaro innovatsion universitet Axborot-resurs markazida "Kitobsevar millat" umummilliy g'oyasini ro'yobga chiqarish, talaba yoshlar o'rtasida kitobxonlikka keng jalb etish maqsadida oliy ta'lim muassasalari talabalariga o'qish uchun tavsiya etilgan eng sara kitoblar universitetning talabalari tomonidan ommaviy mutolaa qilinishiga qaratilgan badiiy asarlar targ'iboti tadbiri o'tkazildi.
📚 Tadbirda ARM yetakchi mutaxassisi M.Boboyeva talabalar uchun o'qish uchun tavsiya etilgan kitoblar ro'yxatini taqdim etdi. Ushbu kitoblar nafaqat talabalarga ilmiy bilimlarni oshirishda yordam beradi, balki ularning madaniyati, badiiy tafakkuri va dunyoqarashini ham kengaytiradi.

🎓 In order to ensure the implementation of the instructions of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan in its letter No. 01/15-87 dated January 14, 2025, on January 21 of this year, in order to implement the nationwide idea of "Book-loving Nation" and to widely attract young students to reading, an event was held at the Information Resource Center of the International Innovative University to promote literary works aimed at mass reading by university students of the best books recommended for students of higher educational institutions.
📚 At the event, M.Boboyeva, a leading specialist of the IRI, presented a list of books recommended for students to read. These books will not only help students improve their scientific knowledge, but also expand their culture, artistic thinking and worldview.