Oʻzbekiston Yoshlar ittifoqi Qashqadaryo viloyat Kengashi hamda Oʻzbekiston Respublikasi Harbiy xavfsizlik va Mudofaa universiteti Harbiy aviatsiya instituti hamkorligida O‘zbekiston Respublikasi Davlat bayrog‘i qabul qilinganining 34 yilligi munosabati bilan “Bir vatan, bir el, bir bayroq!” shiori ostida bayroq namoyishi, vatanparvarlik festivali va bayroq paradi tantanali ravishda tashkil etildi.
Mazkur tadbir yoshlar orasida vatanparvarlik tuyg‘usini mustahkamlash, davlat ramzlariga hurmat ruhini yanada oshirish, shuningdek, yoshlarning ijtimoiy faolligini kuchaytirishga qaratilgan bo‘lib, undan ko‘zlangan maqsad — Vatan ravnaqi yo‘lida fidoyilik ruhini keng targ‘ib qilishdir.
Tadbirda Xalqaro innovatsion universiteti talabalari ham faol ishtirok etib, o‘zining yuksak fuqarolik pozitsiyasi, tashabbuskorligi va Vatanga sadoqatini amalda namoyon qildi. Talabalar tomonidan tayyorlangan chiqishlar, bayroq bilan ijodiy kompozitsiyalar hamda vatanparvarlik ruhidagi ko‘rgazmali chiqishlar tadbirga o‘zgacha ruh bag‘ishladi.
Ushbu jarayon nafaqat yoshlarning birligini mustahkamladi, balki Davlat bayrog‘imizga bo‘lgan faxr va hurmat tuyg‘usini yanada kuchaytirdi. Tadbir ishtirokchilari ushbu sana har bir vatandosh uchun muqaddas ekanini, bayrog‘imiz ostida birlashish esa yurt ravnaqi uchun xizmat qilishning ramzi ekanini ta’kidlab o‘tdilar.

В сотрудничестве с Кашкадарьинским областным советом Союза молодежи Узбекистана и Военно-авиационным институтом Военно-оборонного университета Республики Узбекистан были торжественно организованы демонстрация флагов, патриотический фестиваль и парад флагов под лозунгом «Одна Родина, один народ, один флаг!». Мероприятие, посвященное 34-й годовщине принятия Государственного флага Республики Узбекистан, включало демонстрацию флагов, патриотический фестиваль и парад флагов.
Цель мероприятия – укрепление чувства патриотизма среди молодежи, дальнейшее повышение уважения к государственной символике, а также активизация общественной деятельности молодежи. Планируется широкое распространение духа самоотверженности во имя процветания Родины.
В мероприятии также активно участвовали студенты Международного инновационного университета, демонстрируя на практике свою высокую гражданскую позицию, инициативу и преданность Родине. Выступления студентов, креативные композиции с флагом и патриотические демонстрации придали мероприятию особый дух.
Этот процесс не только укрепил единство молодежи, но и еще больше усилил чувство гордости и уважения к нашему Государственному флагу. Участники мероприятия подчеркнули, что эта дата священна для каждого соотечественника, а единство под нашим флагом является символом служения процветанию страны.