Xalqaro innovatsion universitet Pedagogika kafedrasi o'qituvchisi N.Nazarova tomonidan Sirtqi ta'lim yo'nalishi talabalariga "Yunogogika" fanidan "Volontyorlik va volontyor guruhlar bilan tashkil etiladigan faoliyat" mavzusida ochiq amaliy dars o'tkazildi.
📚 Mazkur ochiq darsda N.Nazarova O‘zbekiston Respublikasining “Volontyorlik faoliyati to‘g‘risida”gi qonunning maqsad va vazifalari haqida talabalarga keng tushunchalar berib o‘tib, bu faoliyat bo‘yicha qiziqarli roliklar talabalar e’tiboriga taqdim etdi.
🔆 Mashg'ulot davomida talabalar tomonidan tayyorlangan zamonaviy ko'rgazmali qurollar hamda qiziqarli savol-javob, viktorina o'yinlari talabalarning bilim va ko'nikmalarini yanada mustahkamlandi. Bu kabi darslar talabalarning kelajakda o'z sohalarining yetuk vakillari bo'lishida xizmat qiladi.

Для студентов заочной формы обучения «Воспитание молодежи» состоялось открытое практическое занятие на тему «Волонтерство и деятельность, организованная с волонтерскими отрядами». Провела его преподаватель кафедры педагогики Международного инновационного университета Н. Назарова.
📚 На данном открытом уроке Н. Назарова дала учащимся широкое представление о целях и задачах Закона Республики Узбекистан «О волонтерской деятельности» и представила учащимся интересные видеоролики по данной деятельности.
🔆 В ходе обучения современные наглядные пособия, подготовленные студентами, а также интересные игры-вопросы и викторины еще больше закрепили знания и умения студентов. Такие занятия помогают студентам стать будущими профессионалами в своих областях.