Xalqaro innovatsion universitet Pedagogika kafedrasi o'qituvchisi N.Nazarova tomonidan Sirtqi ta'lim yo'nalishi talabalariga "Yunogogika" fanidan "Volontyorlik va volontyor guruhlar bilan tashkil etiladigan faoliyat" mavzusida ochiq amaliy dars o'tkazildi.
📚 Mazkur ochiq darsda N.Nazarova O‘zbekiston Respublikasining “Volontyorlik faoliyati to‘g‘risida”gi qonunning maqsad va vazifalari haqida talabalarga keng tushunchalar berib o‘tib, bu faoliyat bo‘yicha qiziqarli roliklar talabalar e’tiboriga taqdim etdi.
🔆 Mashg'ulot davomida talabalar tomonidan tayyorlangan zamonaviy ko'rgazmali qurollar hamda qiziqarli savol-javob, viktorina o'yinlari talabalarning bilim va ko'nikmalarini yanada mustahkamlandi. Bu kabi darslar talabalarning kelajakda o'z sohalarining yetuk vakillari bo'lishida xizmat qiladi.

An open practical lesson on the topic "Volunteerism and activities organized with volunteer groups" was held by N. Nazarova, a teacher of the Department of Pedagogy of the International Innovative University, for students of the correspondence course "Younogogics".
📚 During this open lesson, N. Nazarova gave students a broad understanding of the goals and objectives of the Law of the Republic of Uzbekistan "On Volunteer Activities" and presented interesting videos on this activity to the attention of students.
🔆 During the lesson, modern visual aids prepared by students, as well as interesting question-and-answer and quiz games, further strengthened the knowledge and skills of students. Such lessons will help students become competent representatives of their fields in the future.