Xalqaro innovatsion universitetining "Pedagogika va iqtisodiyot" fakulteti reja-grafigiga asosan 1-kurs talabalarining ota-onalari ishtirokida “Ta’lim-tarbiya samaradorligini oshirishda uzviy hamkorlik” mavzusida navbatdagi yig‘ilish o‘tkazildi.
🎓 Tadbirlarda Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektor F.Rajabova, "Pedagogika va iqtisodiyot" fakulteti dekani F.Saidov, "Pedagogika" kafedrasi mudiri A.Ochilov, "Iqtisodiyot va moliya" kafedrasi mudiri E.Muyitdinov va ota-onalarning fikr-mulohazalari eshitildi.
📚 Muloqotda mas'ullar tomonidan talabalar uchun oliy ta’lim muassasasida yaratilgan imkoniyatlar, yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish maqsadida o‘tkazilayotgan turli ma’naviy-ma’rifiy tadbirlar, ko‘rik-tanlovlar, ijtimoiy himoyaga muhtoj yoshlarni qo‘llab-quvvatlash, talabalar turar joylari va ijarada yashaydigan talabalar bilan uzviy aloqa hamda xavfsiz hudud – xavfsiz talaba tamoyili doirasida universitetda olib borilayotgan ishlar xususida ma'lumot berildi.
✔️ Yig‘ilishda, shuningdek, ota-onalar oliy ta’lim sohasidagi yangilik, o‘zgarish va imtiyozlardan boxabar qilindi. Faol talabalarning ota-onalari tashakkurnoma bilan taqdirlandi.

Согласно плану работы факультета «Педагогика и экономика» Международного инновационного университета состоялось очередное собрание с участием родителей студентов 1 курса на тему «Комплексное взаимодействие в повышении эффективности образования и воспитания».
🎓 В мероприятиях приняли участие первый проректор по работе с молодежью и духовно-просветительской работе Ф. Раджабова, декан факультета «Педагогика и экономика» Ф. Саидов, заведующий кафедрой «Педагогика» А. Очилов, заведующий кафедры «Экономика и финансы» Э. .Муйитдинова и были выслушаны мнения родителей.
📚 В ходе беседы речь шла о возможностях, которые власти создают для студентов вуза, различных духовно-просветительских мероприятиях, конкурсах, поддержке молодежи, нуждающейся в социальной защите, которые проводятся для содержательной организации их свободного времени. Информация Было рассказано о работе, проводимой в университете в рамках студенческого общежития и студенческого общежития, а также о принципе безопасной зоны – безопасного студента.
✔️ На встрече родители также были проинформированы о нововведениях, изменениях и преимуществах в сфере высшего образования. Родителям активных учащихся были вручены благодарственные грамоты.