Xalqaro innovatsion universitetining "Pedagogika va iqtisodiyot" fakulteti reja-grafigiga asosan 1-kurs talabalarining ota-onalari ishtirokida “Ta’lim-tarbiya samaradorligini oshirishda uzviy hamkorlik” mavzusida navbatdagi yig‘ilish o‘tkazildi.
🎓 Tadbirlarda Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektor F.Rajabova, "Pedagogika va iqtisodiyot" fakulteti dekani F.Saidov, "Pedagogika" kafedrasi mudiri A.Ochilov, "Iqtisodiyot va moliya" kafedrasi mudiri E.Muyitdinov va ota-onalarning fikr-mulohazalari eshitildi.
📚 Muloqotda mas'ullar tomonidan talabalar uchun oliy ta’lim muassasasida yaratilgan imkoniyatlar, yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish maqsadida o‘tkazilayotgan turli ma’naviy-ma’rifiy tadbirlar, ko‘rik-tanlovlar, ijtimoiy himoyaga muhtoj yoshlarni qo‘llab-quvvatlash, talabalar turar joylari va ijarada yashaydigan talabalar bilan uzviy aloqa hamda xavfsiz hudud – xavfsiz talaba tamoyili doirasida universitetda olib borilayotgan ishlar xususida ma'lumot berildi.
✔️ Yig‘ilishda, shuningdek, ota-onalar oliy ta’lim sohasidagi yangilik, o‘zgarish va imtiyozlardan boxabar qilindi. Faol talabalarning ota-onalari tashakkurnoma bilan taqdirlandi.

According to the schedule of the Faculty of "Pedagogy and Economics" of the International Innovation University, the next meeting was held with the participation of parents of 1st-year students on the topic "Integrated cooperation in improving the effectiveness of education and upbringing".
🎓 The events were attended by the First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual and Educational Affairs F. Rajabova, Dean of the Faculty of "Pedagogy and Economics" F. Saidov, Head of the Department of "Pedagogy" A. Ochilov, Head of the Department of "Economics and Finance" E. Muyitdinov, and parents' opinions.
📚 During the meeting, information was provided about the opportunities created for students at the higher education institution by the authorities, various spiritual and educational events, competitions, support for youth in need of social protection, close communication with students living in student dormitories and rented accommodation, and the work carried out at the university within the framework of the principle of a safe zone - a safe student.
✔️ At the meeting, parents were also informed about innovations, changes and benefits in the field of higher education. Parents of active students were awarded certificates of appreciation.