Bugun, 4-avgust kuni Xalqaro innovatsion universitetida Prezident hamda nomli davlat stipendiyalariga da’vogarlik qilayotgan iqtidorli talabalar ishtirokida tanlovning universitet bosqichi o‘tkazildi.
🔺 Tadbir avvalida Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor F.Rajabova stipendiyalar mazmuni, tanlov bosqichlari va talablari haqida ma’lumot berib, ishtirokchilarga muvaffaqiyat tiladi.
➡️ Nomzodlar O'zbekiston tarixi, chet tili fanlaridan maxsus sinovdan o'tishdi. Komissiya a'zolari tomonidan nomzodlar o'qishdagi va ilmiy (ijodiy) faoliyatidagi muvaffaqiyalari, mazkur fanlardan bilim darajasi, faolligini inobatga olgan holda baholab borildi.

Сегодня, 4 августа, в Международном инновационном университете состоялся университетский этап конкурса, в котором приняли участие талантливые студенты, претендующие на Президентскую и Государственную стипендии.
🔺 В начале мероприятия первый проректор по работе с молодёжью и духовно-просветительской работе Ф. Раджабова представила информацию о содержании стипендий, этапах и требованиях конкурса, а также пожелала участникам успехов.
➡️ Кандидаты сдали специальное тестирование по истории Узбекистана и иностранному языку. Члены комиссии оценивали кандидатов, учитывая их академические и научные (творческие) достижения, уровень знаний по этим предметам и активность.