Bugun, 4-avgust kuni Xalqaro innovatsion universitetida Prezident hamda nomli davlat stipendiyalariga da’vogarlik qilayotgan iqtidorli talabalar ishtirokida tanlovning universitet bosqichi o‘tkazildi.
🔺 Tadbir avvalida Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor F.Rajabova stipendiyalar mazmuni, tanlov bosqichlari va talablari haqida ma’lumot berib, ishtirokchilarga muvaffaqiyat tiladi.
➡️ Nomzodlar O'zbekiston tarixi, chet tili fanlaridan maxsus sinovdan o'tishdi. Komissiya a'zolari tomonidan nomzodlar o'qishdagi va ilmiy (ijodiy) faoliyatidagi muvaffaqiyalari, mazkur fanlardan bilim darajasi, faolligini inobatga olgan holda baholab borildi.

Today, August 4, the university stage of the competition was held at the International Innovation University with the participation of talented students applying for the Presidential and State Scholarships.
🔺 At the beginning of the event, the First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual and Educational Affairs F. Rajabova provided information about the content of the scholarships, the stages and requirements of the competition, and wished the participants success.
➡️ Candidates passed a special test in the history of Uzbekistan and a foreign language. The candidates were evaluated by the members of the commission, taking into account their academic and scientific (creative) achievements, level of knowledge in these subjects, and activity.