👍 Ayni vaqtda, Xalqaro innovatsion universitet "Psixologiya va jismoniy madaniyat" kafedrasi psixolog professor-o'qituvchilari tomonidan Muborak va Kasbi tumanlarida ishsizlik va kambag‘allik darajasi yuqori bo‘lgan hamda ijtimoiy-iqtisodiy jihatdan og‘ir bo‘lgan mahallalarda “boqimandalik” kayfiyatiga tushib qolgan fuqarolar o‘rtasida seminar-treninglar o‘tkazib kelinmoqda.
🔆 Ushbu seminar-treninglarda hududlarda bugungi kunda kambag‘allikni keltirib chiqarayotgan omillar, ya’ni tabiiy shart-sharoitlar, sog‘liqning yomonlashishi, ijtimoiy jihatlar, iqtisodiy hamda ekologik jihatlar to‘g‘risida ochiq muloqot qilinmoqda.
✅ Mazkur o‘quv-amaliy seminar kambag‘allikni kamaytirish bo‘yicha tizimli ishlarni yanada takomillashtirishda muhim qadam bo‘ldi. Ishtirokchilar o‘z hududlarida bu uslub va yondashuvlardan samarali foydalanishga tayyor ekanliklarini bildirdilar.

👍 В то же время психологи кафедры психологии и физической культуры Международного инновационного университета работают над проектом по разработке программы «зависимости» в районах с высоким уровнем безработицы и бедности, а также социально-экономическими трудностями в районах Мубарак и Касби. . Проводятся семинары и тренинги среди граждан, находящихся в состоянии депрессии.
🔆 Эти семинары и тренинги открыты для обсуждения факторов, которые сегодня являются причинами бедности в регионах, а именно: природные условия, плохое здоровье, социальные аспекты, экономические и экологические аспекты.
✅ Данный учебно-практический семинар стал важным шагом в дальнейшем совершенствовании системной работы по сокращению бедности. Участники выразили готовность эффективно использовать данные методы и подходы в своих регионах.