Bugun viloyat hokimi Murotjon Аzimov va nuroniylar universitetda boshlangan qurilish ishlari bilan tanishib, yangi bino poydevoriga tamal toshi qoʼyish marosimida ishtirok etishdi. (https://t.me/qashmatbuot/7525)
Prezidentimiz yaratib bergan shart-sharoit hamda imtiyozlardan oqilona foydalanayotgan tashabbuskorlarga, quruvchilarga oʼz minnatdorchiliklarini bildirishdi.
Universitetning loyiha qiymati 170 mlrd. soʼmni tashkil qilib, unda bir vaqtning oʼzida 5000 nafar, 2 smenada esa 10000 nafar talabalarga bakalavriat va magistratura yoʼnalishlarida bilim beriladi. Universitetda IT texnologiyalari boʼyicha rezidentsiya ochilgan boʼlib, unda xalqaro sertifikatlar beriladi. Hozirda universitetda “Dual taʼlim” yoʼlga qoʼyilgan boʼlib, kommunal yoʼnalishda talabalar oʼqishni bitirganidan soʼng ish bilan taʼminlanadi.
Shuningdek, universitetning ikkinchi loyihasi boʼlgan “SURXON PLAS DECOR” MCHJ qurilish materiallarini ishlab chiqarish korxonasiga 20 mln. dollar (https://t.me/qashmatbuot/7523?single)dan ziyod investitsiya mablagʼi kiritish rejalashtirilgan boʼlib, 20 turdan ziyod qurilish materiallari ishlab chiqarish koʼzda tutilgan.
Ushbu korxonada Xalqaro innovatsion universitetda yoʼlga qoʼyilgan “Dual taʼlim” boʼyicha talabalar toʼliq bilim mahoratlarini oshirib borishadi.

The International Innovation University in Karshi was founded in 2022, and currently has more than 5,000 students.
Today, the regional governor Murotjon Azimov and the Nuroniyil got acquainted with the construction work that has begun at the university and participated in the ceremony of laying the foundation stone for the new building. (https://t.me/qashmatbuot/7525)
They expressed their gratitude to the initiators and builders who are rationally using the conditions and benefits created by our President.
The cost of the university's project is 170 billion soums, and 5,000 students will be educated in bachelor's and master's degrees at the same time, and 10,000 in 2 shifts. A residency in IT technologies has been opened at the university, where international certificates are awarded. Currently, the university has established a “Dual Education” program, and students in the utility sector will be provided with employment after graduation.
Also, the university’s second project, the “SURKHON PLAS DECOR” LLC, a construction materials production enterprise, is planned to invest more than 20 million dollars (https://t.me/qashmatbuot/7523?single), and it is planned to produce more than 20 types of construction materials.
In this enterprise, students of the “Dual Education” program established at the International Innovation University will fully improve their knowledge and skills.