Bugun viloyat hokimi Murotjon Аzimov va nuroniylar universitetda boshlangan qurilish ishlari bilan tanishib, yangi bino poydevoriga tamal toshi qoʼyish marosimida ishtirok etishdi. (https://t.me/qashmatbuot/7525)
Prezidentimiz yaratib bergan shart-sharoit hamda imtiyozlardan oqilona foydalanayotgan tashabbuskorlarga, quruvchilarga oʼz minnatdorchiliklarini bildirishdi.
Universitetning loyiha qiymati 170 mlrd. soʼmni tashkil qilib, unda bir vaqtning oʼzida 5000 nafar, 2 smenada esa 10000 nafar talabalarga bakalavriat va magistratura yoʼnalishlarida bilim beriladi. Universitetda IT texnologiyalari boʼyicha rezidentsiya ochilgan boʼlib, unda xalqaro sertifikatlar beriladi. Hozirda universitetda “Dual taʼlim” yoʼlga qoʼyilgan boʼlib, kommunal yoʼnalishda talabalar oʼqishni bitirganidan soʼng ish bilan taʼminlanadi.
Shuningdek, universitetning ikkinchi loyihasi boʼlgan “SURXON PLAS DECOR” MCHJ qurilish materiallarini ishlab chiqarish korxonasiga 20 mln. dollar (https://t.me/qashmatbuot/7523?single)dan ziyod investitsiya mablagʼi kiritish rejalashtirilgan boʼlib, 20 turdan ziyod qurilish materiallari ishlab chiqarish koʼzda tutilgan.
Ushbu korxonada Xalqaro innovatsion universitetda yoʼlga qoʼyilgan “Dual taʼlim” boʼyicha talabalar toʼliq bilim mahoratlarini oshirib borishadi.

Международный инновационный университет в Карши был основан в 2022 году и в настоящее время в нем обучается более 5000 студентов.
Сегодня губернатор области Муротжон Азимов и жители Нурони ознакомились с ходом строительных работ, начавшихся в университете, и приняли участие в церемонии закладки первого камня в фундамент нового здания. (https://t.me/qashmatbuot/7525)
Они выразили благодарность инициаторам и строителям, которые разумно используют условия и льготы, созданные нашим Президентом.
Стоимость проекта университета составляет 170 миллиардов долларов. Сумы, где одновременно на бакалавриате и магистратуре будут обучаться 5000 студентов, а в 2 смены — 10 000 студентов. В университете открыта резидентура по ИТ-технологиям, выдающая международные сертификаты. В настоящее время в университете реализуется программа «Двойного образования», которая обеспечивает трудоустройство студентов в коммунальной сфере после окончания вуза.
Также 20 миллионов сумов было выделено на второй проект университета – предприятие по производству строительных материалов ООО «СУРХОН ПЛАС ДЕКОР». Планируется инвестировать более $ (https://t.me/qashmatbuot/7523?single) и производить более 20 видов строительных материалов.
На данном предприятии студенты будут всесторонне совершенствовать свои знания и умения по программе «Дуальное образование», созданной в Международном инновационном университете.