🏢Xalqaro Innovatsion Universiteti ta’sischisi Q.A.Mamataliyev va universitetimiz rektori U.D.Ortiqov tashabbusi bilan «Respublika ixtisoslashtirilgan onkologiya va radiologiya ilmiy amaliy tibbiyot markazining» Qashqadaryo filialida davolanayotgan bemorlarga mehir va ko’tarinki kayfiyat ulashish maqsadida tashrif buyurishdi.
🔰Dastlab tadbirni Xalqaro Innovatsion Universiteti yoshlar bilan ishlash ma’naviyat va ma’rifat bo’limi boshlig’i U.T.Maxmudov va yoshlar bilan ishlash bo’yicha dekan o’rinbosari G’.T.Safarov ko’tarinki kayfiyat bilan ochib berdi va shu bilan bir qatorda bemorlarga hayotga bo’lgan qiziqishini ya’nada oshirdi.
✔️Universitetimiz iqtidorli talabalaridan tashkil topgan «Katta Bollar» jamoasining chiqishlari va shu bilan bir qatorda kuy, qo’shiq va raqslar tadbirga o’zgacha kayfiyat ulashdi.

🏢По инициативе основателя Международного инновационного университета К.А.Маматалиева и ректора нашего университета У.Д.Ортикова они посетили пациентов, находящихся на лечении в Кашкадарьинском филиале «Республиканского специализированного научно-прикладного медицинского центра онкологии и радиологии» с целью поделиться добротой и хорошим настроением.
🔰Мероприятие приподнятым настроением открыли заведующий кафедрой духовности и просветительства Международного инновационного университета Махмудов У.Т. и заместитель декана по работе с молодежью Г.Т.Сафаров, а также повысили интерес пациентов к жизни.
✔️Выступления коллектива «Катта Боллар», состоящего из талантливых студентов нашего университета, а также мелодии, песни и танцы придали мероприятию особое настроение.