👍 Xalqaro innovatsion universitet jamoasi faxrli 1-o'rinni qo'lga kiritdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti tomonidan qabul qilingan qaror ijrosini ta’minlash, yoshlarni sportga jalb etish, ularning sog‘lom turmush tarzini shakllantirish va bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazish maqsadida Qashqadaryo viloyatida “Viloyat IIB boshlig‘i kubogi” uchun voleybol musobaqasi tashkil etildi.
Qarshi shahridagi Olimpiya va Paralimpiya tayyorlash markazida o‘tkazilgan musobaqada viloyatdagi oliy ta’lim muassasalari va huquqni muhofaza qiluvchi idoralar jamoalari ishtirok etdi. Unda 8 ta o‘g‘il bolalar va 4 ta qizlar terma jamoalari o‘zaro bellashdi.
Musobaqa yoshlarning jismoniy faolligini oshirish, sportga mehr va qiziqishini kuchaytirish, do‘stlik va hamjihatlik ruhini mustahkamlashga xizmat qildi.
Endi e’tiboringizni faxrli o‘rin egalariga qaratamiz:
🎙 O‘g‘il bolalar o‘rtasida:
Faxrli uchinchi o‘rinni — Qarshi davlat universiteti jamoasi,
Faxrli ikkinchi o‘rinni — DXX Qashqadaryo viloyat boshqarmasi jamoasi,
Faxrli birinchi o‘rinni esa — Xalqaro innovatsion universiteti jamoasi qo‘lga kiritdi!
🎙 Qizlar o‘rtasida:
Faxrli uchinchi o‘rinni — Iqtisodiyot va pedagogika universiteti jamoasi,
Faxrli ikkinchi o‘rinni — Xalqaro innovatsion universiteti jamoasi,
Faxrli birinchi o‘rinni esa — Qarshi davlat universiteti jamoasi qo‘lga kiritdi!
G‘olib va sovrindor jamoalarga “Viloyat IIB boshlig‘i kubogi”, diplomlar hamda esdalik sovg‘alari topshirildi.
Bu kabi sport musobaqalari yoshlar o‘rtasida sog‘lom raqobatni kuchaytirish, ularni jismonan baquvvat, maqsadga intiluvchan va vatanparvar shaxslar etib tarbiyalashga xizmat qilmoqda.

👍 The team of the International Innovative University took the honorable 1st place
In order to ensure the implementation of the resolution adopted by the President of the Republic of Uzbekistan, to attract young people to sports, to form their healthy lifestyle and to spend their free time meaningfully, a volleyball tournament for the “Cup of the Head of the Regional Internal Affairs Directorate” was organized in the Kashkadarya region.
The tournament, held at the Olympic and Paralympic Training Center in Karshi, was attended by teams from higher educational institutions and law enforcement agencies of the region. 8 boys' and 4 girls' national teams competed in it.
The competition served to increase the physical activity of young people, strengthen their love and interest in sports, and strengthen the spirit of friendship and solidarity.
Now we turn your attention to the winners:
🎙 Among boys:
The honorable third place was taken by the team of Karshi State University,
The honorable second place was taken by the team of the Kashkadarya Regional Department of State Security,
The honorable first place was taken by the team of the International Innovation University!
🎙 Among girls:
The honorable third place was taken by the team of the University of Economics and Pedagogy,
The honorable second place was taken by the team of the International Innovation University,
The honorable first place was taken by the team of Karshi State University!
The winning and prize-winning teams were awarded the “Cup of the Head of the Regional Department of Internal Affairs”, diplomas and souvenirs.
Such sports competitions serve to strengthen healthy competition among young people, to educate them as physically strong, goal-oriented and patriotic individuals.
⚡️We congratulate them on their achievements and believe that they will achieve even greater heights in the future!