👍 Xalqaro innovatsion universitet jamoasi faxrli 1-o'rinni qo'lga kiritdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti tomonidan qabul qilingan qaror ijrosini ta’minlash, yoshlarni sportga jalb etish, ularning sog‘lom turmush tarzini shakllantirish va bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazish maqsadida Qashqadaryo viloyatida “Viloyat IIB boshlig‘i kubogi” uchun voleybol musobaqasi tashkil etildi.
Qarshi shahridagi Olimpiya va Paralimpiya tayyorlash markazida o‘tkazilgan musobaqada viloyatdagi oliy ta’lim muassasalari va huquqni muhofaza qiluvchi idoralar jamoalari ishtirok etdi. Unda 8 ta o‘g‘il bolalar va 4 ta qizlar terma jamoalari o‘zaro bellashdi.
Musobaqa yoshlarning jismoniy faolligini oshirish, sportga mehr va qiziqishini kuchaytirish, do‘stlik va hamjihatlik ruhini mustahkamlashga xizmat qildi.
Endi e’tiboringizni faxrli o‘rin egalariga qaratamiz:
🎙 O‘g‘il bolalar o‘rtasida:
Faxrli uchinchi o‘rinni — Qarshi davlat universiteti jamoasi,
Faxrli ikkinchi o‘rinni — DXX Qashqadaryo viloyat boshqarmasi jamoasi,
Faxrli birinchi o‘rinni esa — Xalqaro innovatsion universiteti jamoasi qo‘lga kiritdi!
🎙 Qizlar o‘rtasida:
Faxrli uchinchi o‘rinni — Iqtisodiyot va pedagogika universiteti jamoasi,
Faxrli ikkinchi o‘rinni — Xalqaro innovatsion universiteti jamoasi,
Faxrli birinchi o‘rinni esa — Qarshi davlat universiteti jamoasi qo‘lga kiritdi!
G‘olib va sovrindor jamoalarga “Viloyat IIB boshlig‘i kubogi”, diplomlar hamda esdalik sovg‘alari topshirildi.
Bu kabi sport musobaqalari yoshlar o‘rtasida sog‘lom raqobatni kuchaytirish, ularni jismonan baquvvat, maqsadga intiluvchan va vatanparvar shaxslar etib tarbiyalashga xizmat qilmoqda.

👍 Команда Международного инновационного университета заняла почетное 1-е место.
В целях реализации постановления Президента Республики Узбекистан, привлечения молодежи к спорту, формирования здорового образа жизни и содержательного проведения свободного времени в Кашкадарьинской области был организован волейбольный турнир на «Кубок начальника областного УВД».
В турнире, проходившем в Олимпийском и паралимпийском учебном центре города Карши, приняли участие команды высших учебных заведений и правоохранительных органов области. В турнире приняли участие 8 юношеских и 4 женские сборные команды.
Соревнования способствовали повышению физической активности молодежи, укреплению любви и интереса к спорту, укреплению духа дружбы и сплоченности.
А теперь представляем вашему вниманию победителей:
🎙 Среди юношей:
Почетное третье место заняла команда Каршинского государственного университета,
Почетное второе место – команда Кашкадарьинского областного управления государственной безопасности,
Почетное первое место – команда Международного инновационного университета!
🎙 Среди девушек:
Почетное третье место заняла команда Экономико-педагогического университета,
Почетное второе место – команда Международного инновационного университета,
Почетное первое место – команда Каршинского государственного университета!
Команды-победители и призеры были награждены «Кубком начальника областного управления внутренних дел», дипломами и памятными подарками.
Подобные спортивные соревнования способствуют укреплению здоровой конкуренции среди молодежи, воспитанию физически крепких, целеустремленных и патриотичных личностей.