XIU talabalari uchun universitet psixologi Muxlisa Rustamova tashabbusi bilan “Qobiliyatlarni aniqlash va hayotda o‘z o‘rnini topish, Art-terapiya” mavzusida trening tashkil etildi. Trening davomida talabalarning qobilyat va qiziqishlar haqida sõraldi. Talabalarning qiziqtirgan savollariga javob berildi.
Shuningdek, talabalarda Art-terapiyasi haqida tushunchalarni slaydlar orqali tushuntirib õtildi. Art-terapiya - sanʼat va ijodkorlikdan foydalanishga asoslangan psixoterapiya va psixologik korreksiyaning yoʻnalishlaridan biri. Art-terapiya psixo-emotsional holatga ijobiy taʼsir koʻrsatadi.
Tadbir yakunida Art-terapiyaning asosiy maqsadi oʻzini namoyon qilish va oʻzini-oʻzi bilish qobiliyatini rivojlantirish orqali ruhiy holatni uygʻunlashtirish mumkinligi to‘g‘risida ma’lumotlar berib o‘tildi.

On the initiative of university psychologist Mukhlisa Rustamova, a training was organized for the students of XIU on the topic of "Finding abilities and finding one's place in life, Art therapy". During the training, students were asked about their abilities and interests. The students' questions were answered.
Also, the concepts of Art Therapy were explained to the students through slides. Art therapy is one of the areas of psychotherapy and psychological correction based on the use of art and creativity. Art therapy has a positive effect on the psycho-emotional state.
At the end of the event, information was given about the possibility of harmonizing the state of mind through the development of self-expression and self-awareness, which is the main goal of art therapy.