🏫 Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2024-yil 20-yanvardagi 36-sonli qarori 2-ilovasi bilan tasdiqlangan Oʻzbekiston Respublikasi Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Talaba va oʻquvchilarning ijtimoiy faolligini oshirish markazi faoliyatini takomillashtirish bo‘yicha chora-tadbirlari dasturining 20-bandida belgilangan “Sogʻlom turmush tarzi – toʻgʻri yashash ramzi” mavzusida targʻibot tadbirlari davom etmoqda.
👍 Joriy yilning 5-fevral kuni Xalqaro innovatsion universitetda “Sogʻlom turmush madaniyati oyligi” doirasida talaba-qizlar orasida sog‘lom turmush tarzini tadbiq etish maqsadida Xotin-qizlar masalalari bo'yicha rektor maslahatchisi N.Kurbonova talabalar turar joyida yashovchi talabalar bilan ertalabki badantarbiya mashqlarini bajardilar.

🏫 Promotional activities on the topic "Healthy lifestyle - a symbol of proper living" are continuing, as specified in paragraph 20 of the Program of Measures to Improve the Activities of the Center for Increasing Social Activity of Students and Pupils under the Ministry of Higher Education, Science and Innovations of the Republic of Uzbekistan, approved by Appendix 2 to the Resolution No. 36 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated January 20, 2024.
👍 On February 5 of this year, in order to promote a healthy lifestyle among students at the International Innovative University, within the framework of the "Month of Healthy Lifestyle Culture", N. Kurbanova, Advisor to the Rector for Women's Affairs, performed morning physical education exercises with students living in the student dormitory.