🏫 Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2024-yil 20-yanvardagi 36-sonli qarori 2-ilovasi bilan tasdiqlangan Oʻzbekiston Respublikasi Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Talaba va oʻquvchilarning ijtimoiy faolligini oshirish markazi faoliyatini takomillashtirish bo‘yicha chora-tadbirlari dasturining 20-bandida belgilangan “Sogʻlom turmush tarzi – toʻgʻri yashash ramzi” mavzusida targʻibot tadbirlari davom etmoqda.
👍 Joriy yilning 5-fevral kuni Xalqaro innovatsion universitetda “Sogʻlom turmush madaniyati oyligi” doirasida talaba-qizlar orasida sog‘lom turmush tarzini tadbiq etish maqsadida Xotin-qizlar masalalari bo'yicha rektor maslahatchisi N.Kurbonova talabalar turar joyida yashovchi talabalar bilan ertalabki badantarbiya mashqlarini bajardilar.

🏫 Продолжается проведение пропагандистских мероприятий на тему «Здоровый образ жизни – символ правильной жизни», предусмотренных пунктом 20 Программы мер по совершенствованию деятельности Центра повышения социальной активности студентов и воспитанников при Министерстве высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан, утвержденной приложением 2 к постановлению Кабинета Министров Республики Узбекистан от 20 января 2024 года № 36.
👍 5 февраля текущего года в рамках «Месячника культуры здорового образа жизни» в Международном инновационном университете в целях пропаганды здорового образа жизни среди студентов советником ректора по делам женщин Н.Курбановой была проведена утренняя физкультурная зарядка со студентками, проживающими в студенческом общежитии.