🔆 Qashqadaryo viloyati hokimining 2025-yil 15-fevraldagi “O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 30 yanvardagi “O‘zbekiston-2030” strategiyasini “Atrof-muhitni asrash va “yashil” iqtisodiyot yili”da amalga oshirishga oid davlat dasturi to‘g‘risidagi PF-16-son farmoni haqida” 67-4-0-Q/25-sonli qarorining 5-bandida belgilangan 2025-yilda aholining salomatligini yaxshilash, ekologik turmush tarzini shakllantirish va inson salohiyatini ruyobga chiqarish uchun shart sharoitlarni yaratish borasida: aholi orasida sog‘lom turmush tarzi, xususan, tibbiy madaniyatni oshirish, sog‘lom ovqatlanish, kunlik yurish va yugurishni targ‘ib qilish maqsadida joriy yilning 26-fevral kuni Xalqaro innovatsion universitetda Soģlom turmush markazi xalqaro toifadagi konsultanti G.Mamatqulova bilan Xotin-qizlar masalalari bo'yicha rektor maslahatchisi hamkorlikda "Sog‘lom inson-sog‘lom millat g‘oyasini” umummilliy harakatga aylantiramiz shiori ostida tibbiy madaniyatni oshirish, sog‘lom ovqatlanish va sog'lom turmush tarzi tadbirlari o'tkazildi.
🔆 Tadbirda universitet professor-o'qituvchilari va talabalaridan ko'ngilli xotin-qizlar ishtirok etdilar. Tadbirdan ko'zlangan maqsadga erishildi.

🔆 In accordance with paragraph 5 of the Resolution of the Governor of Kashkadarya region dated February 15, 2025 No. PF-16 “On the State Program for the Implementation of the Strategy “Uzbekistan-2030” of the President of the Republic of Uzbekistan dated January 30, 2025 in the “Year of Environmental Protection and “Green” Economy”” No. 67-4-0-Q/25, the following measures were taken in 2025: in order to improve the health of the population, form an ecological lifestyle and realize human potential: in particular, to promote a healthy lifestyle among the population, in particular, to increase medical culture, healthy nutrition, daily walking and running, on February 26 of this year, at the International Innovative University, in collaboration with the international consultant of the Center for Healthy Lifestyle G. Mamatkulova, the Rector's Advisor for Women's Affairs, jointly held a conference on the topic “Healthy Person - Healthy Nation Under the slogan "We will turn the idea of a healthy person - a healthy nation" into a nationwide movement, events were held to improve medical culture, healthy nutrition and a healthy lifestyle.
🔆 The event was attended by female volunteers from among the university professors, teachers and students. The intended goal of the event was achieved.