🔆 Qashqadaryo viloyati hokimining 2025-yil 15-fevraldagi “O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 30 yanvardagi “O‘zbekiston-2030” strategiyasini “Atrof-muhitni asrash va “yashil” iqtisodiyot yili”da amalga oshirishga oid davlat dasturi to‘g‘risidagi PF-16-son farmoni haqida” 67-4-0-Q/25-sonli qarorining 5-bandida belgilangan 2025-yilda aholining salomatligini yaxshilash, ekologik turmush tarzini shakllantirish va inson salohiyatini ruyobga chiqarish uchun shart sharoitlarni yaratish borasida: aholi orasida sog‘lom turmush tarzi, xususan, tibbiy madaniyatni oshirish, sog‘lom ovqatlanish, kunlik yurish va yugurishni targ‘ib qilish maqsadida joriy yilning 26-fevral kuni Xalqaro innovatsion universitetda Soģlom turmush markazi xalqaro toifadagi konsultanti G.Mamatqulova bilan Xotin-qizlar masalalari bo'yicha rektor maslahatchisi hamkorlikda "Sog‘lom inson-sog‘lom millat g‘oyasini” umummilliy harakatga aylantiramiz shiori ostida tibbiy madaniyatni oshirish, sog‘lom ovqatlanish va sog'lom turmush tarzi tadbirlari o'tkazildi.
🔆 Tadbirda universitet professor-o'qituvchilari va talabalaridan ko'ngilli xotin-qizlar ishtirok etdilar. Tadbirdan ko'zlangan maqsadga erishildi.

🔆 В соответствии с пунктом 5 Постановления хокима Кашкадарьинской области от 15 февраля 2025 года № ПФ-16 «О Государственной программе по реализации Стратегии Президента Республики Узбекистан «Узбекистан-2030» от 30 января 2025 года в «Год охраны окружающей среды и «зеленой» экономики»» № 67-4-0-В/25 в 2025 году реализованы следующие мероприятия: в целях укрепления здоровья населения, формирования экологического образа жизни и реализации человеческого потенциала: в частности, по пропаганде здорового образа жизни среди населения, в частности, повышению медицинской культуры, здорового питания, ежедневной ходьбы и бега, 26 февраля текущего года в Международном инновационном университете совместно с международным консультантом Центра формирования здорового образа жизни Г. Маматкуловой, советником ректора по делам женщин совместно проведена конференция на тему «Здоровый человек – здоровая нация» Под лозунгом «Превратим идею «здоровья» в общенациональное движение» прошли мероприятия по повышению медицинской культуры, здоровому питанию и здоровому образу жизни.
🔆 В мероприятии приняли участие женщины-волонтеры из числа преподавателей и студентов университета. Мероприятие достигло поставленной цели.