🇺🇿 Xabar berganimizdek, bugun, 12-noyabr kuni, Qarshi shahrida talaba-yoshlar o‘rtasida sport va sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish maqsadida Qashqadaryo viloyatidagi barcha oliy taʼlim muassasalari talabalari, shuningdek, professor-o‘qituvchilari ishtirokida “TALABA YUGUR!” ommaviy yugurish musobaqasi o'tkazildi.
👍 Xalqaro innovatsion universitetning 50 nafardan ziyod professor-o‘qituvchilari va talaba-yoshlari musobaqada faol ishtirok etdi.
🏫 Mazkur loyiha O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi, O‘zbekiston Respublikasi Sport vazirligi, O‘zbekiston Yengil atletika federatsiyasi, “Davlat axborot tizimlarini yaratish va qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha yagona integratori UzInfoCOM” mas’uliyati cheklangan jamiyati, O‘zbekiston talabalar sporti assotsiatsiyasi tomonidan talaba-yoshlarni sog'lom hayotga targ'ib qilish, ulаrni doimiy sport bilan shug'ullanishi uchun o’tkazildi.

🇺🇿 Как мы сообщали, сегодня, 12 ноября, в городе Карши, в целях пропаганды спорта и здорового образа жизни среди студентов и молодежи, с участием студентов и преподавателей всех высших учебных заведений Кашкадарьинской области", СТУДЕНТ БЕГИТЕ!» состоялись массовые соревнования по бегу.
👍В конкурсе активно приняли участие более 50 профессоров и студентов Международного инновационного университета.
🏫Данный проект поддерживается Министерством высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан, Министерством спорта Республики Узбекистан, Федерацией легкой атлетики Узбекистана, «УзИнфоКОМ», единственным интегратором по созданию и поддержке государственных информационные системы» проведено обществом с ограниченной ответственностью «Студенческая спортивная ассоциация Узбекистана» с целью пропаганды здорового образа жизни студентов и стимулирования их регулярных занятий спортом.