liy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2023-yil 9-avgust sanasidagi “Talaba va yoshlarning bo'sh vaqtini mazmunli tashkil etish tadbirlarini tashkil etish to'g'risida”gi 351-sonli buyrug‘ining 2023/2024 o‘quv yili davomida o‘tkaziladigan tadbirlar kalendar rejasidagi 44-bandiga asosan talaba qizlar davrasida "Кitobxon qiz" tanlovi o'tkazildi. 2024-yil 28-fevral kuni talabalar turar joyida tashkil etilgan "Kitobxon qiz" tanlovi ishtirokchilari 3 tа kitob: . 1.O'tkir Hoshimovning "Ikki eshik orasi". 2.Malala Yusufzoyning "Меn Маlаlаmаn" 3.Omina Shenliko‘g‘lining "Imomning mаnikеn qizi" аsarlari yuzasidan tayyorlangan shartlar asosida bellashdilar.Tadbirda Zulfiyaxonim tavalludining 109 yilligi munosabati bilan shoira she’rlaridan namunalar oʻqildi. Tadbirni Pedagogika va jismoniy madaniyat kafedrasi o'qituvchilari olib bordi. Tanlovda
🥇1-o'ringa Iqtisodiyot yo'nalishi 23-02 K guruh talabasi Jo'rayeva Gulruh
🥈2-o'ringa Buxgalteriya hisobi va audit yo'nalishi 22-01K guruh talabasi Xushiyeva Nargiza
🥉3-o'ringa Boshlang'ich ta'lim yo'nalishi 23-01 K guruh talabasi Tursunboyeva Rohila loyiq deb topildi.G'olib bo'lgan talaba qizlar kitoblar bilan taqdirlandi.

2023/2024 academic year of the order of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation No. 351 dated August 9, 2023 "On the organization of events for the meaningful organization of free time of students and young people" According to item 44 in the calendar of events held during the year, the contest "Book Girl" was held among female students. On February 28, 2024, the participants of the "Book Girl" contest organized in the student residence received 3 books: 1. "Between Two Doors" by Otkir Hashimov. 2. Malala Yusufzai's "I am Malalaman" 3. Amina Shenlikoglu's "Imam's Mannequin Girl" was a competition based on the conditions prepared. Samples of the poet's poems were read at the event on the occasion of the 109th anniversary of Zulfiya Khanim's birth. The event was conducted by teachers of the Department of Pedagogy and Physical Culture. In the contest
🥇 1st place, Economics course 23-02 K group student Jorayeva Gulrukh
🥈 2nd place: Student of Accounting and Auditing Group 22-01K Khushiyeva Nargiza
🥉Rahila Tursunboyeva, a student of the elementary education group 23-01 K, won the 3rd place. The winning students were awarded with books.