liy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2023-yil 9-avgust sanasidagi “Talaba va yoshlarning bo'sh vaqtini mazmunli tashkil etish tadbirlarini tashkil etish to'g'risida”gi 351-sonli buyrug‘ining 2023/2024 o‘quv yili davomida o‘tkaziladigan tadbirlar kalendar rejasidagi 44-bandiga asosan talaba qizlar davrasida "Кitobxon qiz" tanlovi o'tkazildi. 2024-yil 28-fevral kuni talabalar turar joyida tashkil etilgan "Kitobxon qiz" tanlovi ishtirokchilari 3 tа kitob: . 1.O'tkir Hoshimovning "Ikki eshik orasi". 2.Malala Yusufzoyning "Меn Маlаlаmаn" 3.Omina Shenliko‘g‘lining "Imomning mаnikеn qizi" аsarlari yuzasidan tayyorlangan shartlar asosida bellashdilar.Tadbirda Zulfiyaxonim tavalludining 109 yilligi munosabati bilan shoira she’rlaridan namunalar oʻqildi. Tadbirni Pedagogika va jismoniy madaniyat kafedrasi o'qituvchilari olib bordi. Tanlovda
🥇1-o'ringa Iqtisodiyot yo'nalishi 23-02 K guruh talabasi Jo'rayeva Gulruh
🥈2-o'ringa Buxgalteriya hisobi va audit yo'nalishi 22-01K guruh talabasi Xushiyeva Nargiza
🥉3-o'ringa Boshlang'ich ta'lim yo'nalishi 23-01 K guruh talabasi Tursunboyeva Rohila loyiq deb topildi.G'olib bo'lgan talaba qizlar kitoblar bilan taqdirlandi.

На 2023/2024 учебный год приказа Министерства высшего образования, науки и инноваций № 351 от 9 августа 2023 года «Об организации мероприятий по содержательной организации свободного времени студентов и молодежи» Согласно п. 44 в календаря мероприятий, проведенных в течение года, среди студенток проведен конкурс «Девушка-книжка». 28 февраля 2024 года участницы конкурса «Девушка-книжка», организованного в студенческом общежитии, получили в подарок 3 книги: 1. «Между двумя дверями» Откира Гашимова. 2. «Я – Малаламан» Малалы Юсуфзай 3. «Девушка-манекен имама» Амины Шенликоглу - конкурс на основе подготовленных условий.На мероприятии, посвященном 109-летию со дня рождения Зульфии Ханым, были прочитаны образцы стихов поэтессы. Мероприятие провели преподаватели кафедры педагогики и физической культуры. В конкурсе
🥇1 место, Студентка группы «Экономика» 23-02 К Джораева Гулрух
🥈2 место: Студентка группы учета и аудита 22-01К Хушиева Наргиза
🥉3 место заняла Рахила Турсунбоева, ученица группы начального образования 23-01 К. Учащиеся-победители были награждены книгами.