Xalqaro innovatsion universitetda "Talabalar xavfsizligi kuni" doirasida “Yoshlarning maʼnaviy-axloqiy holatiga salbiy taʼsir koʻrsatuvchi huquqbuzarlik, giyohvandlik, axloqsizlik kabi muammolarni bartaraf etishning samarali yoʻllari” mavzusida huquqiy-profilaktik tadbir oʻtkazildi.
🚓 Tadbirda Qarshi shahar 4-sonli ichki ishlar bo'limi profilaktika inspektori M.Tursunov mamlakatimizda qonun ustuvorligini ta’minlash, aholi, ayniqsa, yoshlar o‘rtasida jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olish borasida amalga oshirilayotgan chora-tadbirlar haqida fikr-mulohazalarini bayon qildi.
✅ Tadbir yakunida talaba-yoshlarga turli yot gʻoyalar taʼsiriga tushib qolmaslik, internet olamidagi maʼlumot va axborotlardan toʻgʻri foydalanish hamda teroristik guruhlar aldoviga uchmaslik kabi dolzarb masalalar yuzasidan tushuntirishlar berildi va talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollariga ma'ruzachi tomonidan atroflicha javob olishdi.

As part of the "Student Safety Day", a legal and preventive event was held at the International Innovative University on the topic "Effective ways to eliminate problems such as delinquency, drug addiction, and immorality that negatively affect the spiritual and moral state of young people."
🚓 At the event, M. Tursunov, prevention inspector of the 4th internal affairs department of Karshi city, expressed his views on the measures being taken in our country to ensure the rule of law and prevent crime and delinquency among the population, especially young people.
✅ At the end of the event, students were given explanations on topical issues such as not falling under the influence of various foreign ideas, the correct use of information and data on the Internet, and not falling prey to the deception of terrorist groups, and the students received detailed answers to their questions from the speaker.