Xalqaro innovatsion universitet "Talablar turar joyi"da O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil etilganining 33-yilligi hamda Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan "Yangi O'zbekiston armiyasi-mamlakat tayanchi, xalqimiz faxri" shiori ostida ma'naviy-ma'rifiy tadbir bo'lib o'tdi.
Tadbirda "Pedagogika va iqtisodiyot" fakulteti dekani F.Saidov, Yoshlar bilan ishlash, ma'naviyat va ma'rifat bo'limi boshlig'i A.Musurmonov, Yoshlar ittifoqi yetakchisi F.Pirmatov hamda talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Tadbir davomida talaba-yoshlar o‘zining ijodiy chiqishlari bilan Vatan himoyasiga, milliy qadriyatlarga bo‘lgan hurmat va muhabbatni namoyon etdilar. Vatanparvarlik mavzusidagi qo‘shiqlar, musiqiy raqslar va she’rlar orqali talaba-yoshlar armiyaning yuksak maqsadlariga, uning xalqimiz uchun tutgan o‘rniga bo‘lgan chuqur hurmatlarini ifoda etishdi.
Bunday chiqishlar va ijodiy dasturlar orqali, yoshlar o‘rtasida vatanparvarlik tuyg‘ularini oshirish, ularga harbiy xizmatning ulug‘vorligini tushuntirish, va shu bilan birga, O‘zbekiston armiyasining yuksalishiga qo‘shilgan hissalarni qadrlash muhim bir vazifadir.

A spiritual and educational event was held at the International Innovative University "Talablar Turajyoi" on the occasion of the 33rd anniversary of the establishment of the Armed Forces of the Republic of Uzbekistan and the Day of Defenders of the Fatherland under the slogan "The Army of the New Uzbekistan - the support of the country, the pride of our people".
The event was attended by the Dean of the Faculty of "Pedagogy and Economics" F. Saidov, Head of the Department of Work with Youth, Spirituality and Education A. Musurmonov, Leader of the Youth Union F. Pirmatov, and students.
During the event, students demonstrated their respect and love for the defense of the Motherland and national values with their creative performances. Through patriotic songs, musical dances, and poems, students expressed their deep respect for the high goals of the army and the place it occupies for our people.
Through such performances and creative programs, it is an important task to increase patriotism among young people, explain to them the glory of military service, and at the same time, appreciate their contributions to the rise of the Uzbek army.