Xalqaro innovatsion universitetining "Tarix va filologiya" fakulteti reja-grafigiga asosan 1-kurs talabalarining ota-onalari ishtirokida “Ta’lim-tarbiya samaradorligini oshirishda uzviy hamkorlik” mavzusida navbatdagi yig‘ilish o‘tkazildi.
📚 Muloqotda mas'ullar tomonidan talabalar uchun oliy ta’lim muassasasida yaratilgan imkoniyatlar, yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish maqsadida o‘tkazilayotgan turli ma’naviy-ma’rifiy tadbirlar, ko‘rik-tanlovlar, ijtimoiy himoyaga muhtoj yoshlarni qo‘llab-quvvatlash, talabalar turar joylari va ijarada yashaydigan talabalar bilan uzviy aloqa hamda "xavfsiz hudud — xavfsiz talaba" tamoyili doirasida universitetda olib borilayotgan ishlar xususida ma'lumot berildi.
🎓 Yig‘ilishda, shuningdek, ota-onalar oliy ta’lim sohasidagi yangilik, o‘zgarish va imtiyozlardan boxabar qilindi. Faol talabalarning ota-onalari tashakkurnoma bilan taqdirlandi.

Согласно плану работы историко-филологического факультета Международного инновационного университета состоялось очередное совещание с участием родителей студентов первого курса на тему «Комплексное взаимодействие в повышении эффективности образования и воспитания».
📚 В ходе беседы речь шла о возможностях, которые власти создают для студентов вуза, различных духовно-просветительских мероприятиях, конкурсах, поддержке молодежи, нуждающейся в социальной защите, которые проводятся для содержательной организации их свободного времени. Информация Было рассказано о работе, проводимой в университете в рамках студенческого общежития и студенческого общежития, а также о принципе «безопасная территория – безопасный студент».
🎓 На встрече родители также были проинформированы о нововведениях, изменениях и льготах в сфере высшего образования. Родителям активных учащихся были вручены благодарственные грамоты.