Xalqaro innovatsion universitetining "Tarix va filologiya" fakulteti reja-grafigiga asosan 1-kurs talabalarining ota-onalari ishtirokida “Ta’lim-tarbiya samaradorligini oshirishda uzviy hamkorlik” mavzusida navbatdagi yig‘ilish o‘tkazildi.
📚 Muloqotda mas'ullar tomonidan talabalar uchun oliy ta’lim muassasasida yaratilgan imkoniyatlar, yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish maqsadida o‘tkazilayotgan turli ma’naviy-ma’rifiy tadbirlar, ko‘rik-tanlovlar, ijtimoiy himoyaga muhtoj yoshlarni qo‘llab-quvvatlash, talabalar turar joylari va ijarada yashaydigan talabalar bilan uzviy aloqa hamda "xavfsiz hudud — xavfsiz talaba" tamoyili doirasida universitetda olib borilayotgan ishlar xususida ma'lumot berildi.
🎓 Yig‘ilishda, shuningdek, ota-onalar oliy ta’lim sohasidagi yangilik, o‘zgarish va imtiyozlardan boxabar qilindi. Faol talabalarning ota-onalari tashakkurnoma bilan taqdirlandi.

According to the schedule of the Faculty of History and Philology of the International Innovative University, the next meeting was held with the participation of parents of 1st-year students on the topic "Integrated cooperation in improving the effectiveness of education and upbringing".
📚 During the meeting, information was provided about the opportunities created by the authorities for students in the higher educational institution, various spiritual and educational events held to meaningfully organize the free time of young people, competitions, support for young people in need of social protection, close communication with students living in student dormitories and rented accommodation, and the work carried out at the university within the framework of the principle of "safe area - safe student".
🎓 At the meeting, parents were also informed about innovations, changes and benefits in the field of higher education. Parents of active students were awarded certificates of appreciation.