Xalqaro innovatsion universitetining "Tarix va filologiya" fakulteti talabalarining ota-onalari ishtirokida “Ta’lim-tarbiya samaradorligini oshirishda uzviy hamkorlik” mavzusida navbatdagi yig‘ilish o‘tkazildi.
🎓 Tadbirlarda Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektor F.Rajabova, "Tarix va filologiya" fakulteti dekani J.Jabborov, "Xorijiy filologiya" kafedrasi mudiri D.Xoliqova va ota-onalarning fikr-mulohazalari eshitildi.
📚 Muloqotda mas'ullar tomonidan talabalar uchun oliy ta’lim muassasasida yaratilgan imkoniyatlar, yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish maqsadida o‘tkazilayotgan turli ma’naviy-ma’rifiy tadbirlar, ko‘rik-tanlovlar, ijtimoiy himoyaga muhtoj yoshlarni qo‘llab-quvvatlash, talabalar turar joylari va ijarada yashaydigan talabalar bilan uzviy aloqa hamda xavfsiz hudud – xavfsiz talaba tamoyili doirasida universitetda olib borilayotgan ishlar xususida ma'lumot berildi.
✔️ Yig‘ilishda, shuningdek, ota-onalar oliy ta’lim sohasidagi yangilik, o‘zgarish va imtiyozlardan boxabar qilindi. Faol talabalarning ota-onalari tashakkurnoma bilan taqdirlandi.

The next meeting was held with the participation of parents of students of the Faculty of History and Philology of the International Innovation University on the topic of “Integrated cooperation in improving the effectiveness of education and upbringing”.
🎓 The events were attended by the First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual and Educational Affairs F. Rajabova, Dean of the Faculty of History and Philology J. Jabborov, Head of the Department of Foreign Philology D. Kholikova and parents.
📚 During the meeting, information was provided about the opportunities created for students at the higher educational institution, various spiritual and educational events held to meaningfully organize the free time of young people, competitions, support for young people in need of social protection, continuous communication with students living in student dormitories and rented accommodation, and the work carried out at the university within the framework of the principle of a safe zone - a safe student.
✔️ At the meeting, parents were also informed about the latest news, changes, and benefits in the field of higher education. Parents of active students were awarded certificates of appreciation.