Xalqaro innovatsion universitetining "Tarix va filologiya" fakulteti talabalarining ota-onalari ishtirokida “Ta’lim-tarbiya samaradorligini oshirishda uzviy hamkorlik” mavzusida navbatdagi yig‘ilish o‘tkazildi.
🎓 Tadbirlarda Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektor F.Rajabova, "Tarix va filologiya" fakulteti dekani J.Jabborov, "Xorijiy filologiya" kafedrasi mudiri D.Xoliqova va ota-onalarning fikr-mulohazalari eshitildi.
📚 Muloqotda mas'ullar tomonidan talabalar uchun oliy ta’lim muassasasida yaratilgan imkoniyatlar, yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish maqsadida o‘tkazilayotgan turli ma’naviy-ma’rifiy tadbirlar, ko‘rik-tanlovlar, ijtimoiy himoyaga muhtoj yoshlarni qo‘llab-quvvatlash, talabalar turar joylari va ijarada yashaydigan talabalar bilan uzviy aloqa hamda xavfsiz hudud – xavfsiz talaba tamoyili doirasida universitetda olib borilayotgan ishlar xususida ma'lumot berildi.
✔️ Yig‘ilishda, shuningdek, ota-onalar oliy ta’lim sohasidagi yangilik, o‘zgarish va imtiyozlardan boxabar qilindi. Faol talabalarning ota-onalari tashakkurnoma bilan taqdirlandi.

• 21 января 2025 г. 8:20
Очередная встреча прошла с участием родителей студентов историко-филологического факультета Международного инновационного университета на тему «Комплексное взаимодействие в повышении эффективности образования и воспитания».
🎓 На мероприятиях выступили первый проректор по работе с молодежью и духовно-просветительской работе Ф. Раджабова, декан историко-филологического факультета Дж. Джабборов, заведующий кафедрой иностранной филологии Д. Холикова, родители. .
📚 В ходе беседы речь шла о возможностях, которые власти создают для студентов вуза, различных духовно-просветительских мероприятиях, конкурсах, поддержке молодежи, нуждающейся в социальной защите, которые проводятся для содержательной организации их свободного времени. Информация Было рассказано о работе, проводимой в университете в рамках студенческого общежития и студенческого общежития, а также о принципе безопасной зоны – безопасного студента.
✔️ На встрече родители также были проинформированы о нововведениях, изменениях и преимуществах в сфере высшего образования. Родителям активных учащихся были вручены благодарственные грамоты.