Xalqaro innovatsion universitet "Tarix va filologiya" fakulteti tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil etilganining 33-yilligi hamda Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan "Yangi O'zbekiston armiyasi-mamlakat tayanchi, xalqimiz faxri" shiori ostida ma'naviy-ma'rifiy tadbir bo'lib o'tdi.
⚔️Tadbirni kirish so‘zi bilan ochib bergan Yoshlar masalalari va ma'naviy ma'rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektor F.Rajabova barchani bayram bilan qutlar ekan, Vatan barchamiz uchun muqaddas tushuncha ekanligini, unga xizmat qilish barchamiz uchun sharaf ekanligini ta’kidlab o‘tdi.
⚔️ Tadbir davomida "Qalqon" jamoatchilik guruhi a'zolariga tantanali ravishda guvohnomalar topshirildi. Ishonch bilan ayta olamizki “Qalqon” guruhi talaba-yoshlar uchun chinakam ibrat namunasi bo'la oladi.
⚔️Shuningdek, tadbirda talabalar tomonidan tomoshabinlarga xush kayfiyat ulashish maqsadida milliy raqslar, Vatanni madh etuvchi she’r va kuy-qo‘shiqlar hamda samimiy tabriklar taqdim etildi.

Факультет истории и филологии Международного инновационного университета организовал духовно-просветительское мероприятие под девизом «Армия нового Узбекистана – опора страны, гордость нашего народа» по случаю 33-й годовщины со дня образования. Вооруженных Сил Республики Узбекистан и Дня защитников Отечества.
⚔️Открывая мероприятие вступительным словом, первый проректор по работе с молодежью и духовно-просветительской работе Ф. Раджабова поздравила всех с праздником, подчеркнув, что Родина – святое понятие для каждого из нас, а служить ей – честь для каждого. все мы. прошли.
⚔️ В ходе мероприятия членам общественной группы «Калкон» были торжественно вручены сертификаты. Можно с уверенностью сказать, что группа «Калкон» может стать настоящим примером для подражания для студентов и молодежи.
⚔️Кроме того, студенты исполнили национальные танцы, стихи и песни, восхваляющие Родину, и искренние поздравления, чтобы поделиться хорошим настроением со зрителями на мероприятии.