🔹 "Teatr-bu ibratxonadir" degan edi marifatparvar Mahmudxo'ja Bexbudiy. Darhaqiqat, teatr ibrat va ma'naviyat maskani.
🔸 Yoshlarimiz ma'naviyatini yuksaltirish ularda vatanparvarlik tuyg'usini shakillantirish maqsadida joriy yilning 27-mart kuni Xalqaro innovatsion universitet Pedagogika kafedrasi o'qituvchisi M.Turopova o'ziga biriktirilgan BT23-01K va BT23-02K guruh talabalari bilan birgalikda "27 mart- Xalqaro teatr kuni" munosabati bilan Qashqadaryo viloyat musiqali drama teatriga tashrif buyurishdi.
🔸 Ushbu tashrif davomida talabalar Ruminiyalik rejissyor Radu Ghilas tomonidan sahnalashtirilgan Vioril Savinning “Keksa xonim va o‘g‘ri” spektaklini tomosha qilib, sahna ijrosidan zavq olishdi. Talaba-yoshlarning darsdan bo‘sh vaqtlarini mazmunli o'tkazish maqsadida tashkil etilgan ushbu madaniy tadbir katta qiziqish, olqish va e’tirof bilan qarshi olindi.

🔹 "The theater is a place of example," said the enlightened Mahmudkhodja Bekhbudiy. Indeed, the theater is a place of example and spirituality.
🔸 In order to raise the morale of our youth and form a sense of patriotism in them, on March 27 of this year, M.Turopova, a teacher of the Department of Pedagogy of the International Innovative University, together with students of the BT23-01K and BT23-02K groups assigned to her, visited the Kashkadarya Regional Musical Drama Theater on the occasion of "March 27 - International Theater Day".
🔸 During this visit, students watched the play "The Old Lady and the Thief" by Vioril Savin, staged by Romanian director Radu Ghilas, and enjoyed the stage performance. This cultural event, organized with the aim of meaningfully spending students' free time from classes, was met with great interest, applause and recognition.