🔹 "Teatr-bu ibratxonadir" degan edi marifatparvar Mahmudxo'ja Bexbudiy. Darhaqiqat, teatr ibrat va ma'naviyat maskani.
🔸 Yoshlarimiz ma'naviyatini yuksaltirish ularda vatanparvarlik tuyg'usini shakillantirish maqsadida joriy yilning 27-mart kuni Xalqaro innovatsion universitet Pedagogika kafedrasi o'qituvchisi M.Turopova o'ziga biriktirilgan BT23-01K va BT23-02K guruh talabalari bilan birgalikda "27 mart- Xalqaro teatr kuni" munosabati bilan Qashqadaryo viloyat musiqali drama teatriga tashrif buyurishdi.
🔸 Ushbu tashrif davomida talabalar Ruminiyalik rejissyor Radu Ghilas tomonidan sahnalashtirilgan Vioril Savinning “Keksa xonim va o‘g‘ri” spektaklini tomosha qilib, sahna ijrosidan zavq olishdi. Talaba-yoshlarning darsdan bo‘sh vaqtlarini mazmunli o'tkazish maqsadida tashkil etilgan ushbu madaniy tadbir katta qiziqish, olqish va e’tirof bilan qarshi olindi.

🔹 «Театр — это дом учения», — сказал просвещенный ученый Махмудходж Бехбуди. Действительно, театр — это место вдохновения и духовности.
🔸 В целях поднятия морального духа нашей молодежи и формирования у них чувства патриотизма, 27 марта текущего года преподаватель кафедры педагогики Международного инновационного университета М.Туропова вместе со студентами закрепленных за ней групп БТ23-01К и БТ23-02К посетила Кашкадарьинский областной музыкально-драматический театр по случаю «27 марта – Международного дня театра».
🔸 Во время визита студенты посмотрели сценическую постановку пьесы Виорила Савина «Старушка и вор», поставленную румынским режиссером Раду Гиласом. Это культурное мероприятие, организованное с целью предоставить студентам возможность содержательно провести свободное время, было встречено с большим интересом, аплодисментами и признанием.