Joriy yilning 18-20-oktyabr kunlari O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2023-yil 17-oktyabrdagi 3/15-179-sonli xati ijrosini ta’minlash maqsadida hamda 21-oktyabr tilimizga “Davlat tili” maqomi berilganligining 34-yilligi munosabati bilan Xalqaro innovatsion universitetida tahsil olayotgan talaba yoshlar o‘rtasida “Til bilimdonlari” shiori ostida ommaviy diktantlar tanlovi hamda intellektual o‘yinlar tashkil etildi. Universitetdagi talabalardan 7 ta guruh shakllantirildi va ular o'zaro bellashishdilar.
Jamoalarga berilgan til haqidagi savollarga javob berish barobarida jamoaviy birdamlik, topqirlik, epchillik bilan birga ona tilimizni bilish darajalarini ham aniqlab olishga erishdik.
G‘oliblikni Jayhun jamoasi qo'lga kiritdi! Ushbu jamoalarga yana o'z bilimlarini bilim tarozisida tortib, doimiy kamollikka erishishini tilab qolamiz!

С 18 по 20 октября текущего года в целях обеспечения исполнения письма Министерства высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан № 3/15-179 от 17 октября 2023 года и в связи с 34-й годовщиной присвоения нашему языку статуса “государственный” 21 октября в Международном инновационном университете пройдет конференция “знатоки языка” среди студенческой молодежи, обучающейся в под девизом были организованы конкурс массовых диктантов и интеллектуальные игры. Из студентов университета было сформировано 7 групп, которые соревновались между собой.
Наряду с коллективной сплоченностью, находчивостью, ловкостью, отвечая на вопросы о языке, задаваемые командам, мы смогли определить уровень владения родным языком.
Победу одержала команда jayhun! Желаем этим командам еще раз взвесить свои знания на весах знаний и достичь постоянного совершенствования!