O‘zbekiston Respublikasi oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2023-yil 29-sentyabrdagi 3/15-2/5-86-sonli xati ijrosi yuzasidan Xalqaro innovatsion universitetda “Keksalar-oila chirog‘i” mavzusida tarbiyaviy soat darslari
hamda “Uch avlod uchrashuvi” tadbirlarida O‘zbekiston “Veteran” jangchi-faxriy va nogironlari birlashmasi Qashqadaryo viloyat bo‘limi hamda “Anhor” MFYda nafaqaga chiqqan keksa akademiklar, professorlar va faxriy o‘qituvchilar taklif qilindilar. Tashrif davomida faxriy keksalarimiz, universitetimizda faoliyat olib borayotgan faxriy professor-o‘qituvchilarimiz hamda uchinchi avlod hisoblanmish talaba yoshlar o‘zaro hayotiy tajribalari bilan o‘rtoqlashdilar.
“Keksalar-oila chirog‘i” mavzusida tarbiyaviy soat darslari talabalarda katta taassurot qoldirdi, keksa faxriylarimizning hayot yo‘llarini tinglash barobarida yoshlar o‘zlariga kerakli xulosalarni chiqarib oldilar.
Tadbir ishtirokchilari universitet hovlisiga uch avlod birgalikda ezgulik daraxtlarini ekdilar.
Bugungi uchrashuv – avlodlar orasidagi oltin zanjir, Vatan ravnaqi va xalq manfaati yo‘lidagi birlik, ezgu maqsadlar sari hamkorlik va jipslikdagi harakat, muborak diydor sifatida qalblarga muhrlandi.

В связи с реализацией письма Министерства высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан от 29 сентября 2023 года №3/15-2/5-86 проводятся образовательные занятия по теме «Пожило-семейный свет».
На мероприятия «Встречи трех поколений» были приглашены Кашкадарьинское областное отделение Ассоциации участников боевых действий и инвалидов Узбекистана «Ветеран», а также вышедшие в отставку старшие академики, профессора и почетные преподаватели МФМ «Анхор». В ходе визита своим жизненным опытом поделились наши почетные аспиранты, наши почетные профессора и преподаватели, работающие в нашем университете, а также студенты третьего поколения. Образовательные занятия по теме «Пожило-семейный свет» произвели большое впечатление на студентов, слушая жизненный путь наших пожилых ветеранов, молодые люди сделали необходимые выводы.