O‘zbekiston Respublikasi oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2023-yil 29-sentyabrdagi 3/15-2/5-86-sonli xati ijrosi yuzasidan Xalqaro innovatsion universitetda “Keksalar-oila chirog‘i” mavzusida tarbiyaviy soat darslari
hamda “Uch avlod uchrashuvi” tadbirlarida O‘zbekiston “Veteran” jangchi-faxriy va nogironlari birlashmasi Qashqadaryo viloyat bo‘limi hamda “Anhor” MFYda nafaqaga chiqqan keksa akademiklar, professorlar va faxriy o‘qituvchilar taklif qilindilar. Tashrif davomida faxriy keksalarimiz, universitetimizda faoliyat olib borayotgan faxriy professor-o‘qituvchilarimiz hamda uchinchi avlod hisoblanmish talaba yoshlar o‘zaro hayotiy tajribalari bilan o‘rtoqlashdilar.
“Keksalar-oila chirog‘i” mavzusida tarbiyaviy soat darslari talabalarda katta taassurot qoldirdi, keksa faxriylarimizning hayot yo‘llarini tinglash barobarida yoshlar o‘zlariga kerakli xulosalarni chiqarib oldilar.
Tadbir ishtirokchilari universitet hovlisiga uch avlod birgalikda ezgulik daraxtlarini ekdilar.
Bugungi uchrashuv – avlodlar orasidagi oltin zanjir, Vatan ravnaqi va xalq manfaati yo‘lidagi birlik, ezgu maqsadlar sari hamkorlik va jipslikdagi harakat, muborak diydor sifatida qalblarga muhrlandi.

In connection with the implementation of the letter of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan dated September 29, 2023 No. 3/15-2/5-86, educational classes on the topic "Elderly-family light" and " The Kashkadarya regional branch of the "Veteran" association of combatants-veterans and disabled people of Uzbekistan and the retired senior academicians, professors and honorary teachers of the "Anhor" MFY were invited to the "Three Generations Meeting" events. During the visit, our honorary seniors, our honorary professors and teachers working in our university, and students of the third generation shared their life experiences. The educational classes on the topic "Elderly-Family Light" made a great impression on the students, while listening to the life paths of our elderly veterans, young people drew the necessary conclusions.
The participants of the event planted three generations of trees of virtue in the yard of the university.