🥇 Xalqaro innovatsion universitet talabasi “Universiada-2024” sport musobaqalarining "Milliy kurash" bo'yicha viloyat bosqichida 1️⃣- o'rinni qo'lga kiritdi
🥋 Joriy yilning 16-yanvar kuni Qarshi davlat universitetida Oliy taʼlim muassasalari talabalari oʻrtasida “Universiada-2024” sport musobaqalarining kurash bo'yicha viloyat bosqichi bo'lib o'tdi.
👍 Keskin va shiddatli kurashlar ostida bellashuvlarda Xalqaro innovatsion universitet "Pedagogika va iqtisodiyot" fakulteti talabasi Xayitova Fayoza -87kg vazn toifasida barcha raqiblarini mag‘lubiyatga uchratib, g‘oliblikni qo‘lga kiritdi va respublika final bosqichiga yo‘llanmani qo‘lga kiritdi.
🏆 G'oliblar va barcha ishtirokchilarga kelajakda yanada katta yutuqlarni tilab qolamiz! Ma’lumot o‘rnida, g‘oliblar joriy yilning 11-14-fevral kunlari Qarshi shahrida bo‘lib o‘tadigan musobaqaning respublika final bosqichida ishtirok etishadi.

🥇 Student of the International Innovative University won 1️⃣- place in the regional stage of the “Universiade-2024” sports competitions in “National Wrestling”
🥋 On January 16 of this year, the regional stage of the “Universiade-2024” sports competitions in wrestling among students of higher educational institutions was held at Karshi State University.
👍 In the midst of fierce and intense competition, Khayitova Fayoza, a student of the Faculty of “Pedagogy and Economics” of the International Innovative University, defeated all her rivals in the -87kg weight category, won the victory and qualified for the republican final stage.
🏆 We wish the winners and all participants even greater success in the future! For your information, the winners will participate in the republican final stage of the competition, which will be held in Karshi on February 11-14 of this year.