🥇 Xalqaro innovatsion universitet talabasi “Universiada-2024” sport musobaqalarining "Milliy kurash" bo'yicha viloyat bosqichida 1️⃣- o'rinni qo'lga kiritdi
🥋 Joriy yilning 16-yanvar kuni Qarshi davlat universitetida Oliy taʼlim muassasalari talabalari oʻrtasida “Universiada-2024” sport musobaqalarining kurash bo'yicha viloyat bosqichi bo'lib o'tdi.
👍 Keskin va shiddatli kurashlar ostida bellashuvlarda Xalqaro innovatsion universitet "Pedagogika va iqtisodiyot" fakulteti talabasi Xayitova Fayoza -87kg vazn toifasida barcha raqiblarini mag‘lubiyatga uchratib, g‘oliblikni qo‘lga kiritdi va respublika final bosqichiga yo‘llanmani qo‘lga kiritdi.
🏆 G'oliblar va barcha ishtirokchilarga kelajakda yanada katta yutuqlarni tilab qolamiz! Ma’lumot o‘rnida, g‘oliblar joriy yilning 11-14-fevral kunlari Qarshi shahrida bo‘lib o‘tadigan musobaqaning respublika final bosqichida ishtirok etishadi.

• 24 января 2025 г. 16:09
Занял 1️⃣место на региональном этапе соревнований по видам спорта «Национальная борьба» Универсиады-2024
🥇 Студентка Международного инновационного университета заняла 1️⃣ место в региональном этапе соревнований по «Национальной борьбе» «Универсиады-2024»
🥋 16 января текущего года в Каршинском государственном университете прошел региональный этап спортивных соревнований «Универсиада-2024» среди студентов высших учебных заведений.
👍 В упорной и напряженной борьбе студентка факультета педагогики и экономики Международного инновационного университета Хайитова Фаёза одержала победу над всеми соперницами в весовой категории до 87 кг, стала чемпионкой и вышла в финал республиканского первенства.
🏆 Желаем победителям и всем участникам еще больших успехов в будущем! К вашему сведению, победители примут участие в республиканском финале конкурса, который пройдет в городе Карши 11-14 февраля текущего года.